Zmęczeniowe złamanie kości piętowej ile odpoczywać?

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
camil14
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 4 paź 2018, o 16:23

Zmęczeniowe złamanie kości piętowej ile odpoczywać?

Post autor: camil14 »

Witam , w połowie sierpnia zacząłem czuć narastający ból w pięcie. Dodam ze regularnie biegałem i pracuje na kopalni. Po wizycie u ortopedy zalecono mi przerwę .Ból przeszedł. Po 3 tygodniach wróciłem do pracy i ból powrócił i to dużo większy. 14 września zrobiłem rezonans magnetyczny. diagnoza : zmęczeniowe złamanie kości piętowej 20mm. Dzisiaj mija 3 tydzień bez jakiegokolwiek wysiłku od rezonansu . Normalnie chodzę i nic nie czuję ,od wczoraj mam specjalną ortezę na nodze i moje pytanie brzmi. Czy po 2 tygodniach mogę wrócić do lekkiego biegania? Czy chodzić w ortezie , czy może jest ona już zbędna ? czy mogę chodzić ? Dołączam zdjęcia pięty. pozdrawiam
Załączniki
zmeczenie.jpg
CentrumSynergiaCH
Użytkownicy
Posty: 194
Rejestracja: 5 mar 2018, o 22:14

Re: Zmęczeniowe złamanie kości piętowej ile odpoczywać?

Post autor: CentrumSynergiaCH »

Witam, poważna sprawa ! Jeżeli złamanie sie nie wygoi to może pojawić sie staw rzekomy a tego na pewno Pan by nie chcial. Proszę być cały czas pod kontrolą lekarską i sprawdzać zrost na rtg. Uważam że minimum to 6-8 tygodni. Proszę dopytać farmaceutę lub lekarza o suplementację przy złamaniach. jak nie bedzie zrostu to prosilbymsie zastanowic nad badaniami hormonalnymi (kalcytonina, parathormon). pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post