Brak poprawy po operacji zespołu ciesni nadgarstka

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
patka_kg91
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2017, o 12:35

Brak poprawy po operacji zespołu ciesni nadgarstka

Post autor: patka_kg91 »

Witam, ponad miesiąc temu miałam operacje prawej ręki z powodu zespołu ciesni kanału nadgarstka. Dodatkowo okazało się że wyniki mówią za tym że ta sama dolegliwośc jest również w lewej ręce oraz że nerw łokciowy jest ucisniety w łokciu i nadgarstku w obu rękach. Wcześniej neurolog stwierdził u mnie polineuropatie obwodowa i kazał zrobić badanie na borelioze i cukrzycę, ale oba badania wyszły negatywnie. Dzisiaj miałam kontrolne badanie i okazało się że nie ma żadnej poprawy a wyniki są jeszcze gorsze niż poprzednio. Lekarz powiedział że skoro nie ma poprawy to nie jest to problem neurologiczny, nie dał mi jednak wyników tylko wysłał list z opisem do lekarza kierującego. Czy ktoś może wie co może być przyczyną braku poprawy? Dodam że w dzisiejszym badaniu EMG prawej ręki nerwu posrodkowego NLG wyniosło 31m/s ( tylko tyle udało mi się zobaczyć) . Na wizytę u lekarza kierującego muszę jeszcze trochę poczekać, a martwią mnie trochę wyniki i tajemniczośc lekarza . Dodam że mam dopiero 26 lat oraz nie wiem czy to ma z tym związek ale okulista w styczniu powiedział że mam uszkodzony nerw wzrokowy, a ostatnio także zaczynają mi dretwiec i mocno boleć nogi, jakby tam też był jakiś ucisk .. Czy jest możliwe mieć tyle uciskow na nerwy w jednym czasie? Proszę o pomoc
dimedicus

Re: Brak poprawy po operacji zespołu ciesni nadgarstka

Post autor: dimedicus »

Czy nie występują jakieś problemy z kręgosłupem? badania w kierunku cukrzycy?Jakieś choroby wątroby,problemy z tarczycą,niedobory wit.B a jak z alkoholem? Używki? jakieś zatrucia metalami?
patka_kg91
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2017, o 12:35

Re: Brak poprawy po operacji zespołu ciesni nadgarstka

Post autor: patka_kg91 »

Witam około 14 lat temu miałam zwichniety kręgosłup szyjny i od tamtego czasu zdarzyło się to jeszcze 2 razy, ale rezonans kręgosłupa wykluczył przepukline i wypukline, mam jedynie znaczącą skolioze, ale ortopeda wykluczył że to może mieć wpływ dlatego miałam już operacje na zespół ciesni nadgarstka. Cukrzycy nie mam, alkohol pije sporadycznie, tylko jak są jakieś większe wyjścia, używek żadnych, zatrucia metalami raczej nie, zresztą wtedy to by miało jakiś gwałtowny przebieg, wypadają mi włosy więc suplemenuje się witamina B6, tarczyca i wątroba też zdrowe.Czy znajdzie się może na forum osoba, która również jie miała poprawy po operacji i jednocześnie miała ucisk w kilku miejscach? Zapomniałam dodać że po operacji zespołu ciesni nadgarstka palce IV i V wygiely się w stronę kciuka, mam w tym miejscu zanurzone czucie, praktycznie zero siły mięśniowej i zaczynają powoli wyglądać jakby tylko skóra na nich wisiała :( czasami strasznie bolą a ból promieniuje aż do łokcia, dodatkowo na V palcu wyczulam małe zgrubienie w kształcie nitki, które przy dotyku boli i także powoduje dretwienie całej ręki. Zapomniałam dodać że często bez powodu pachną mi stawy na rękach, jak byłam mała to były też to stawy kolanowe i na palcach stóp. Zazwyczaj były spuchniete symetrycznie a obrzęk poprzedzala swedzaca wysypka wokół stawów. Ból koily tylko ciepłe okłady. Z czasem stawy zaczęły mi coraz mniej pachnąc aż zostały już tylko stawy palców dłoni, ale to już naprawdę rzadko czasem raz lub dwa razy do roku. Lekarze bardzo długo mnie badali ale niestety nie dostałam żadnej diagnozy. RZS wykluczyli o ile dobrze pamiętam. Pozdrawiam serdecznie forumowiczów)
patka_kg91
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2017, o 12:35

Re: Brak poprawy po operacji zespołu ciesni nadgarstka

Post autor: patka_kg91 »

Nikt nic nie wie na ten temat? Jestem zrozpaczona ponieważ chodzę od lekarza do lekarza i tylko słyszę że się coś dzieje ale nikt nie potrafi mi pomóc. ortopeda wysyła do neurologa, neurolog znowu do ortopedy, ortopeda do chirurga i tak cały czas krąże a bóle jak były tak i są i co tylko wrócę do neurologa to się okazuje że wyniki coraz gorsze :/
dimedicus

Re: Brak poprawy po operacji zespołu ciesni nadgarstka

Post autor: dimedicus »

Nie miała pani czasem kiedyś kontaktu z kleszczem?
Bardzo możliwe,że są tu jakieś powikłania po operacji.
Niewiele tu można ocenić bez badań, co tu powiedzieć jak lekarze mając wszystko nic nie pomagają!
patka_kg91
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2017, o 12:35

Re: Brak poprawy po operacji zespołu ciesni nadgarstka

Post autor: patka_kg91 »

Owszem miałam kontakt z kleszczem ale około 15 lat temu. Miałam robiony test chyba metoda Western Blot i miano przeciwciał zarówno IgM i IgG w normie.
dimedicus

Re: Brak poprawy po operacji zespołu ciesni nadgarstka

Post autor: dimedicus »

Ja bym powtórzył badania, taki kontakt może się odezwać po latach mimo poprzednio dobrych wyników.
mebi
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2018, o 21:47

Re: Brak poprawy po operacji zespołu ciesni nadgarstka

Post autor: mebi »

Właśnie dlatego lepsza jest metoda BP , która leczy zespół cieśni nadgarstka niż jakiekolwiek operacje i dyskomfort z tym związany.
elab
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2019, o 21:26

Re: Brak poprawy po operacji zespołu ciesni nadgarstka

Post autor: elab »

A możesz coś więcej powiedzieć o tej metodzie? Coraz więcej osób pisze o tym, że operacja nie pomogła...
mebi
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2018, o 21:47

Re: Brak poprawy po operacji zespołu ciesni nadgarstka

Post autor: mebi »

Bo z operacją to jest tak, że może pomóc, może w ogóle nic się nie zmienić, albo ręka nie wróci do pełnej sprawności. Niby nie będzie boleć, ale mało co tą ręką będzie można robić. Trzeba więc się dobrze zastanowić czy warto dać się pokroić. Metoda BP jest bezpieczna, nic nie jest nacinane i pomaga pozbyć się problemu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post