leczenie trądziku a antykoncepcja hormonalna

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
kamela95
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2018, o 18:56

leczenie trądziku a antykoncepcja hormonalna

Post autor: kamela95 »

Witam,
Obecnie zaczęłam kuracje antybiotykową lekiem Macromax (azytromycyna). Lek mam przyjmować przez 10 tygodni, pierwszy tydzień 3 tabletki od 2 do 10 tygodnia jedną tabletkę tygodniowo. Zabezpieczam się używając plastrów antykoncepcyjny Evra, Czy tan antybiotyk może zaburzyć działanie plastrów? czy podczas kuracji i jakiś okres po zakończeniu należy stosować dodatkowe metody antykoncepcji?
z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam
marikakosa

Re: leczenie trądziku a antykoncepcja hormonalna

Post autor: marikakosa »

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to po prostu udaj się do lekarza rodzinnego albo specjalisty. Ginekolog powinien Ci na początku powiedzieć czy możesz używać tych leków. Moje pytanie czy najpierw zaczęłaś brać leki na trądzik czy stosowałaś plastry?
Betka
Użytkownicy
Posty: 28
Rejestracja: 22 kwie 2019, o 22:20

Re: leczenie trądziku a antykoncepcja hormonalna

Post autor: Betka »

Raczej nie nastawiałabym się, że tabletki hormonalne, antykoncepcyjne wyleczą trądzik, bo nie jest to ich zadaniem (na pewno nie głównym). Ale powiem tak, jak brałam kiedyś Vibin mini (byłam młoda, to moje pierwsze anty tabletki były) to cera mi się wtedy poprawiła.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post