Jak dobrze dobrać i stosować pończochy uciskowe?

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
admin. med.

Jak dobrze dobrać i stosować pończochy uciskowe?

Post autor: admin. med. »

Jak dobrze dobrać i stosować pończochy uciskowe?
Odpowiedziała:

dr med. Marzena Frołow
Specjalista chorób wewnętrznych
Specjalista angiolog

Istnieją różne materiały służące do leczenia uciskowego: podkolanówki, pończochy, rajstopy, rajstopy dla kobiet w ciąży, pończochy na rękę.

W zależności od siły wywieranego ucisku materiały uciskowe podzielone są na klasy I—IV. Najczęściej stosuje się klasy I i II, rzadziej, w uzasadnionych przypadkach wyższe.

O klasie ucisku, którą należy stosować w każdym przypadku, decyduje lekarz, biorąc pod uwagę objawy kliniczne, jak również czynniki dodatkowe, np. zmiany kostne lub niedokrwienie kończyn.

O doborze podkolanówek lub pończoch również decyduje lekarz, przy czym najczęściej zalecane są podkolanówki. W stanach w których na nodze są duże żylaki w okolicy kolana i wyżej lub występuje obrzęk uda zaleca się wysokie pończochy do połowy uda, lub nawet do pachwiny. W razie obrzęku lub żylaków ograniczonych do łydki zwykle wystarczająca jest podkolanówka.

Ponadto w handlu dostępne są podkolanówki i rajstopy profilaktyczne, wywierające znacznie mniejszy ucisk aniżeli materiały lecznicze. Mają one zastosowanie profilaktyczne, ich zakup jest mniej skomplikowany i nie wymaga dokonywania pomiarów kończyny.
paulewan
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2019, o 08:27

Re: Jak dobrze dobrać i stosować pończochy uciskowe?

Post autor: paulewan »

Ja swoje pończochy głownie zakładam jak mam dłuższe siedzenie przed sobą i staram się przy tym na co dzień ćwiczyć i jest spoko nie pogarsza się może ciutkę polepsza :D Ale sporo się naszukałam jakiś w porządku cenowo bo to o zawrót głowy przyprawiają ceny za parę pończoch czy rajstop. Jakby ktoś szukał zdesperowany jak ja kiedyś to łapcie - [mod]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post