Przeciążenie kolana ból

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
cesarzowa_teodora
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2018, o 12:55

Przeciążenie kolana ból

Post autor: cesarzowa_teodora »

Przeciążyłam lewe kolano podczas wyprawy w góry, boli w środkowej części (rzepka?), zwłaszcza podczas schodzenia, nieco mnie podczas wchodzenia i jeszcze trochę mniej podczas krótkiego i spokojnego chodzenia po płaskim. Nie ma obrzęku ani innych objawów "wizualnych", jedynie ból. Podczas zginania/prostowania nie boli albo delikatnie czuć delikatne kłucie. Ruchomość nie jest ograniczona, ale przy niektórych ruchach boli.
Do przeciążenia doszło wczoraj. Jak długo taki uraz może mijać "samoistnie" a po jakim czasie konieczna jest interwencja u lekarza?
Smaruję diklofenakiem i wzięłam lek przeciwbólowy/przeciwzapalny (całkowicie bólu przy ruchu nie zniwelowały), robiłam zimny okład. Czy opaska uciskowa jest wskazana?
CentrumSynergiaCH
Użytkownicy
Posty: 194
Rejestracja: 5 mar 2018, o 22:14

Re: Przeciążenie kolana ból

Post autor: CentrumSynergiaCH »

Witam, odpowiadając na pytania:
1. Trudno stwierdzić jak długo samoistnie będzie mijać Pani dyskomfort każdy z nas jest inny, wiec proces gojenia też przebiega inaczej
2. Wizyta u lekarza konieczna od zaraz ponieważ w celu wyleczenia kontuzji potrzebna jest diagnoza, żeby wiedzieć co leczyć. Jeżeli nie lekarz to terapeuta manualny na pewno pomoże
3. Opaska uciskowa nie wiem czy jest wskazana bo nie jest Pani zdiagnozowana

pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post