Czy jest możliwe cofnięcie skutków ubocznych po leczeniu rispoleptem

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
hype22
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2019, o 13:36

Czy jest możliwe cofnięcie skutków ubocznych po leczeniu rispoleptem

Post autor: hype22 »

Dzień dobry biorę obecnie rispolept w dawce 0,5(brałem w szpitalu 3mg) obecnie lekarz
psychiatra zmniejszył mi na 0,5mg na noc, bo wystąpiły u mnie skutki uboczne,bezsenność,
jąkanie , nie wyraźne widzenie (ostrość się pogorszyła, czasem widzenie przez mgłę) nie wyraźne
pismo( podczas pustej myśli) , drżenie rak ( trzęsienie rak-w trakcie ruchów precyzyjnych-tzn
wyjmowanie pieniędzy z portfela, wyjmowanie kluczy z kieszeni , czy samo przekręcanie klucza w
drzwiach .Dodatkowo pojawiło się bóle stawowe w rekach, nogach, ból kręgosłupa. Chodzę
otumaniony W szpitalu stwierdzili mi zaburzenie osobowości schizoidalne, dokładniej to było tak
że leczyłem się przed szpitalem , w PZP ,brałem zolafren 5mg ( tak lekarz powiedział na
zaburzenie osobowości schizoidalne i to im powiedziałem ) dobrze się czułem do momentu aż się
pojawiła sytuacja stresująca, i odczułem niepokój- byłem w trakcie remontu( malowania
mieszkania, było tak trochę pomalowałem , musiałem się położyć na chwile , i tak w kółko, w
końcu , wybrałem się do szpitala , tam mi zwiększyli dawkę zolafrenu do 10mg i dawali relanium
5mg.Dobrze się czułem , od momentu wyjścia ze szpitala zaczęły mi się trząść ręce, i pojawiły
się problemy ze snem, zmniejszono mi dawkę na 5mg, nie pomogło, w trakcie brania leku pojawił
się przymus chodzenia. W poradni przyszpitalnej przepisano rispolept w dawce początkowo na 1 mg
, pojawiło się pieczenie ciała ( tułowia i rąk ) z tego powodu wylądowałem ponownie w szpitalu
. Tam stopniowo zwiększali dawkę do 3mg na dobę, z czasem dawali inne leki,anafranil, spamilan,
cloranxen i pieczenie ustąpiło. Ale oprócz drżenia rąk, doszło w trakcie leczenia szpitalnego
jąkanie ,coraz gorsze pismo , bóle stawowe, bóle kręgosłupa, bezsenność( dali początkowo na to
ketrel a skończyli na tisercinie ) mówiłem w szpitalu, o wszystkich działaniach nieprzydanych
ale mnie ignorowali bo uważali ze zmyślam . Skończył się mój czas pobytu w szpitalu,m wiec mnie
wypisali z tymi w/w problemami . po wyjściu ze szpitala, lekarz psychiatra zdiagnozowała objawy
pozapiramidowe i parkinsonizm( dopisała pridinol do rispoleptu i zmniejszając dawkę obecnie na
0,5 mg na noc. Skutki uboczne nie wyraźna mowa , nie wyraźne pismo , nie wyraźne widzenie, bóle
stawowe, ból kręgosłupa, problemy ze snem(biorę tisercin) pozostały. Moje pytanie brzmi czy
jest możliwe cofniecie tych skutków ubocznych po zakończeniu leczenia rispoleptem, czy są to
już trwałe zmiany w organizmie (rispolept biorę od listopada zeszłego roku do nadal). Co robić
dalej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post