Łysienie, brak diagnozy

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
jarre
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2018, o 19:39

Łysienie, brak diagnozy

Post autor: jarre »

Jestem kobietą, od 3 lat nadmiernie wypadają mi włosy. Przynajmniej od 3 lat to zauważam, możliwe, że zaczęło się to wcześniej. I tak. Chodziłam na konsultacje do wielu specjalistów, żaden z nich nie zdiagnozował czynników chorobowych.
1. podstawową morfologię mam w normie
2. hormony żeńskie w normie
3. hormony "męskie" w normie
4. hormony tarczycy w normie
5. ferrytyna i żelazo w normie

- mam stwierdzone alergie, jedną dość mocną, całoroczną
- OB w granicach normy, choć, według mnie, niepokojąco przy górnej granicy (jest wyższe aniżeli mojej 70-letniej babci; mam 22 lata)
- moje mieszki włosowe nie zanikają, rosną mi nowe, słabe włosy, ale wypadają (z cebulkami) zanim w ogóle osiągną jakąś większą długość
- podejrzewam u siebie jakąś chorobę skóry skalpu, mam dwa nieduże ogniska, niewielki świąd
- mało kiedy się stresuję, prowadzę spokojny tryb życia

Wypisałam parę faktów. Może coś mi zasugerujecie. Czasem załamuję się nad tym, że trwa to tyle czasu, a ja nadal nie mam pojęcia co mnie trawi.
Awatar użytkownika
alice
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2018, o 12:06

Re: Łysienie, brak diagnozy

Post autor: alice »

A jaką masz dietę? Często spożywanie dużej ilości chemicznie przetworzonej żywności i płynów, dużej ilości kakao czy przypraw, może powodować nadmierne wypadanie włosów. I jakich kosmetyków do mycia głowy używasz? Bo kiedy stosowałam bardzo silny szampon przeciwłupieżowy, też miałam problemy z wypadaniem. Ja bym mimo wszystko wybrała się też do endokrynologa, by zlecił dokładniejsze badanie hormonów oraz do trychologa. Czasem przy takich kompleksowych badaniach mogą nie wyjść żadne ukryte problemy z hormonami, szczególnie, gdy nie są badane wszystkie markery.
Ewa Saw
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2019, o 23:20

Re: Łysienie, brak diagnozy

Post autor: Ewa Saw »

Trzeba sprawdzić czy to nie przez roztocza pasożytnicze - nuzeniec
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post