odstawienie controloc 40 + próby wątrobowe

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
npkrulon
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 5 sty 2016, o 07:00

odstawienie controloc 40 + próby wątrobowe

Post autor: npkrulon »

Witam zacznę od tego że moje dolegliwości gastryczne zaczęły się dokładnie jakieś 3 miesiące temu, po dosyć mocno zakrapianym wieczorze obudziłem się rano z bólem brzucha dokładnie kłucie z lewej i prawej strony podbrzusza na początku także po tłustych posiłkach występował u mnie jakiś dziwny niesmak do tego doszło jakieś dziwne uczucie w gardle jakby całe było wypełnione powietrzem, odbijanie powodowało na chwile ulgę. Objawy nie ustępowały wiec zapisałem się do gastrologa który stwierdził refluks + problemy z jelitami. Dostałem antybiotyk xifaxan przez 10 dni 2x dziennie, meteospasmyl i controloc 40 2x dziennie do wyczerpania się opakowania + dieta + skierowanie na badanie usg jamy brzusznej . Badanie usg jamy brzusznej wykazało wątroba z cechami lekkiego stłuszczenia + gazy w jelitach. Dodam że byłem osobą dosyć otyłą przy wzroście 184 cm ważyłem 113 kg, obecnie schudłem do 100 kg. Dodatkowo zrobiłem gastroskopie która wykazała lekkie zapalenie błony śluzowej żołądka + helicobacter pylori. Gastrolog przepisał mi IPP i dwa antybiotyki amoksycylinę i metronidazol + controloc 40 + jakaś osłonka na żołądek. Dziwne niesmak po tłustych posiłkach na czas brania leków ustąpił ale zostało uczucie kłucie w lewem i prawym nadbrzuszu. Ulgę przynosi wypróżnienie się lub oddanie gazów . Po całkowitym odstawieniu leków zgodnie z zaleceniami lekarza, po jakiś dwóch tygodniach po kawie + dosyć tłustym posiłku dostałem strasznego pieczenia i kwaśnego odbijania dziwny niesmak utrzymywał się bardzo długo. Jestem osoba dosyć emocjonalną i bardzo łatwo wyprowadzić mnie z równowagi do tego miałem dosyć stresujący okres w pracy. Kolejna wizyta u gastrologa który stwierdził zespół jelita wrażliwego + refluks. Zapisał mi tribux forte 2x dziennie + controloc 40 1x dziennie przez okres 28 dni + skierowanie na badania wątrobowe: wyniki: (AST) 29 U/l , (ALT) 54 U/l .
Ogólnie czuje się już nie najgorzej, czy mogę odstawić controloc 40 boje się że po odstawieniu znowu dostane strasznego pieczenia i kwaśnego odbijania się, ewentualnie czy mogę zastąpić przez jakiś pierwszy okres controloc 40 ranigastem max 150 ewentualnie controloc 20. Czytałem że stosowanie IPP przez dłuższy okres może mieć negatywny wpływ na moją wątrobę. Drugie pytanie co sądzicie o mich próbach wątrobowych????
dimedicus

Re: odstawienie controloc 40 + próby wątrobowe

Post autor: dimedicus »

Próby wątrobowe a głównie ALT nie są znacznie przekroczone,więc nie jest,to jakiś poważny problem.
Nie wiem dlaczego chce pan odstawić Controloc 40,czy są jakieś przyczyny,objawy niepożądane?
Oczywiście można zmienić dawkowanie 2 x po 20 (czyli 20 rano i 20 wieczorem)
Oba leki
npkrulon pisze:controloc 40 ranigastem max 150
mają podobne działanie,jednak to lekarz decyduje jak dozować leki w zależności od objawów. My nie jesteśmy od tego aby zmieniać dozowanie leków oraz prowadzić leczenia przez internet.
Oczywiście controloc może (ale nie musi jako skutek uboczny) zwiększać aktywność enzymów wątrobowych, co wymaga okresowej kontroli.
Nadmienię że są przypadki stosowania leków IPP po kilkanaście lat,bez problemów.
Proponuje zapoznać się w dziale Diet z reżimem żywieniowym oraz odpowiednia dietą przy problemach gastrycznych.
npkrulon
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 5 sty 2016, o 07:00

Zaparcia odstawienie controloc

Post autor: npkrulon »

Witam
Od jakich 2 miesięcy biorę controloc ostanio mam straszne zaparcia i wzdecia czy powinieniem go odstawić bardzo proszę o pomoc
dimedicus

Re: odstawienie controloc 40 + próby wątrobowe

Post autor: dimedicus »

To jest jeden ze skutków ubocznych. Jeśli nie ma innych przykrych objawów,trzeba stosować, czasem wybiera się mniejsze zło ale można zmienić na inny który niekoniecznie musi dawać takich objawów. Leków z tej grupy jest >30
Można porozmawiać z lekarzem prowadzącym na ten temat.
Zdaje się,że jest stosowana 40 więc może wskazane podzielić na 20 (rano/wieczór)
npkrulon
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 5 sty 2016, o 07:00

Re: odstawienie controloc 40 + próby wątrobowe

Post autor: npkrulon »

Czy mogę stosować lactulosum ewentualnie sollievo razem z controloc i czy na dłuższą metę nie rozleniwi to moich jelit???
dimedicus

Re: odstawienie controloc 40 + próby wątrobowe

Post autor: dimedicus »

npkrulon pisze:Czy mogę stosować lactulosum ewentualnie sollievo razem z controloc i czy na dłuższą metę nie rozleniwi to moich jelit???
Można zastosować ew przez kilka dni ale następnie robić przerwy,podane uzależniają i mogą być problemy w przyszłości.Tak więc ostrożnie, bez przesady
Lepiej stosować inne preparaty poprawiające perystaltykę jelit, również dodatkowo probiotyki
npkrulon
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 5 sty 2016, o 07:00

Re: odstawienie controloc 40 + próby wątrobowe

Post autor: npkrulon »

Mógłbyby Pan mi podać nazwy tych bezpiecznych preparatów poprawiających perystaltyke jelit i probiotyków ( colon c na mnie nie działa) dziękuje i pozdrawiam
dimedicus

Re: odstawienie controloc 40 + próby wątrobowe

Post autor: dimedicus »

Duspatalin retard
Debridat
Debretin
Debutir
Tribux lub Tribux forte
probiotyki
Acidolac
Lacidofil
Lactiv up
Dicoflor
Dicoflor 60
Probiolac
Sanprobi IBS
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post