skręcona kostka

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
acilla
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2015, o 19:30

skręcona kostka

Post autor: acilla »

Dzień dobry, 8 dni temu skręciłam kostkę. Niestety przebywałam za granicą i z powodu braku ubezpieczenia, do lekarza mogę udać się dopiero w tym tygodniu. Myślę, że noga nie jest złamana, gdyż ból jest silny, ale do zniesienia i mogę na niej chodzić, oczywiście mocno kulejąc. Staram się oszczędzać stopę, opuchlizna ładnie schodzi, ale powraca gdy muszę się dłużej poruszać.
Moje pytanie brzmi: czy po tak długim czasie mogę się jeszcze udać na pogotowie, jeśli nie to gdzie? I jeszcze jedna ważna rzecz. Znajomi nastraszyli mnie, że powinnam była dostać zastrzyki z heparyną. Czy powinnam jak najszybciej iść do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o te zastrzyki?
dimedicus

Re: skręcona kostka

Post autor: dimedicus »

Niestety nie ocenimy jaki wystąpił stopień urazu.
Z opisu można wnioskować stopień I jednak tylko ocena radiologiczna pozwala na ocenę a od tego uzależnione jest leczenie.
Oczywiście można się udać na SOR i zgłosić jako wypadkowy uraz za granicą.Wykona się rtg i będzie wiadomo co się dzieje i jakie wdrożyć leczenie.Nie zawsze jest wymagane stosowanie iniekcji z heparyną,tą zwykle zaleca się przy stopniu II.
Na dziś i do czasu kontaktu z lekarzem czy to ogólnym czy chirurgiem a czy z lek na SOR,wskazane usztywnić staw na dni 8(może być bandaż elastyczny czy stabilizator stawu skokowego) unikanie obciążenia nogi (wsparcie na lasce)oraz stosowanie zimnych okładów.Do stosowania można włączyć żel Lioton 1000 i wcierać( zawsze do góry nogi) odpoczynek z nogą ułożoną wyżej od kolana.
acilla
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2015, o 19:30

Re: skręcona kostka

Post autor: acilla »

Okazało się, że jest to złamanie kostki bez przemieszczenia. Dostałam ortezę unieruchamiającą oraz zastrzyki Clexane 40mg raz dziennie. Wizytę kontrolną u ortopedy mam 4 lutego, jednak dziwnie się czuję po zastrzykach. Jestem osłabiona, miewam bóle żołądka, a od wczoraj mrowienie lewej części ciała (noga, ręka, twarz). Dodam, że w niedzielę dostałam miesiączkę. Nie wiem czy te objawy to normalny efekt uboczny leków, czy powinnam przerwać przyjmowanie zastrzyków na czas miesiączki. Ortezę ściągam na noc. Proszę o opinię.
dimedicus

Re: skręcona kostka

Post autor: dimedicus »

Podane objawy nie są zwilżane z podawanym preparatem,
acilla pisze:noga, ręka, twarz
chyba że występuje uczulenie na jakiś składnik lub są jakieś przyczyny wątrobowe,jednak nie w tych miejscach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post