[Film] Jak pozbyć się siniaków

Choroby krwi i układu krwiotwórczego.
admin. med.

[Film] Jak pozbyć się siniaków

Post autor: admin. med. » 24 sty 2016, o 09:14

Siniak jest to w bardziej fachowym słownictwie -- podbiegnięcie krwawe. Powstaje najczęściej w wyniku urazu, kiedy to dochodzi do uszkodzenia drobnych naczynek krwionośnych podskórnych, czemu towarzyszy ból i obrzęk. Jeżeli siniak jest żywoczerwony i rozległy, może oznaczać, że powstał krwiak, co wymaga konsultacji z chirurgiem.

W przypadku, gdy podbiegnięcia krwawe pojawiają się często i bez uchwytnej przyczyny, mogą być objawem zaburzeń krzepliwości krwi, bądź kruchości naczyń, co wymaga konsultacji z lekarzem. Również podczas przewlekłego przyjmowania leków przeciwkrzepliwych częściej i łatwiej dochodzi do powstawania siniaków.

W celu zmniejszenia po urazie wielkości wylewu krwawego, należy bezpośrednio po np. uderzeniu przyłożyć do miejsca zasinienia kostkę lodu lub woreczek z lodem, aby zatamować krwawienie z naczynek podskórnych.

Jednak jest jeszcze inny szybki i prosty sposób na przyspieszenie gojenia się siniaków. Lekarz Łukasz Dubielecki opowiada jak szybko i w prosty sposób się ich pozbyć.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości