wynik gastroskopii

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
ona1978
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2016, o 20:23

wynik gastroskopii

Post autor: ona1978 »

Proszę o interpretacje wyniku. Od jakiegoś czasu czułam bóle w podbrzuszu i poszłam wykonać prywanie gastro ze znieczuleniem ogólny.

PRZEŁYK: bez zmian, wpust lużny
ŻOŁĄDEK: normotoniczny zawiera na czczo treść śluzową. Błona śluzowa dna, trzonu i ok przedodzwiernikowej przekrwiona. Odzwiernik drożny.
OPUSZKA DWUNASTNICY : niezmieniona

DG. Lużny wpust.Zapalenie błony śluzowej żoładka małego stopnia.

Czy jakies leki powinnam brac?
dimedicus

Re: wynik gastroskopii

Post autor: dimedicus »

ona1978 pisze:DG. Lużny wpust.Zapalenie błony śluzowej żoładka małego stopnia.

Czy jakies leki powinnam brac?
Nie jest źle. Można wdrożyć leczenie farmakologiczne ale można też wdrożyć zmianę diety i reżim żywieniowy.
Jakie są objawy. Podejrzewam refluks,zaburzenia gastryczne,odbijania,gazy wzdęcia niezbyt mocne bóle( wynikają z obecności gazów). Czy wykonano również usg, badanie krwi,test w kierunku Helicobacter pylori?
Jaki rodzaj pracy,stresy?
Polecam dietę lekkostrawną oraz reżim żywieniowy(wszystko w dziale diet)
ona1978
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2016, o 20:23

Re: wynik gastroskopii

Post autor: ona1978 »

Byl test na helico z kału i wyszedl ujemny. A bole mam zazwyczaj w nadbrzuszu. Raz boli raz nie. Usg mialam robione 2 lata temu bylo ok. Morfologia z rozmazem tez dobra.
Inne objawy jakie mam to jeszcze sennosc i spory apetyt. Praca biurowa nie stresujaca. Natomiast w zyciu osobistym duzo nerwow
dimedicus

Re: wynik gastroskopii

Post autor: dimedicus »

Tak jak wyżej zaznaczyłem. Nerwy stresy bardzo wpływają na takie objawy
Leczenie może prowadzić lekarz ogólny
Można jeszcze dodatkowo zrobić badanie w kierunku tarczycy oraz badanie stolca na pasożyty
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post