podwyższone żelazo

Choroby krwi i układu krwiotwórczego.
marcinfala
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 1 lut 2016, o 17:45

podwyższone żelazo

Post autor: marcinfala »

witam szukam przyczyny podwyższonego żelaza w ,moim organiżnie.utrzymuje sie taki stan od około roku i wynosi ponad 200 i z wyż. robiłam inne wyniki morfologia krwi miesci sie w normach ale jest przy górnych granicy niepokoi mnie jedynie cholesterol który też trzymie sie przy górnej granicy raz nawet miałam przekroczone. robiłam tez badania watroby i nerek usg ale tu jest wszystko dobrze bez zadnych zmian robiłam wyniki tarczycy ale też jest dobrze wynik do przyjęcia 1,85. nie wiem czy ma cos wspólnego to że nie miałam okresu przed dłuzszy czas bo byłam w ciązy i karmiłam. własnie w czasie ciązy zelazo mi podskoczyło.
Dolegliwości jakie mnie dopadają to :
wachania nastroju, lekka depresja, stale utrzymujący sie ból głowy . zmeczenie, czasami ból brzucha jednego okresu wypadywały mi włosy, nie cheć do nie których czynności i ostatnimi czasy krwawienie z nosa
drętwiejąca prawa noga w czwartek ide na tomografie.

czy może ktoś mi podpowie gdzie dalej szukać albo gdzie sie kierowac bo brak mi pomysłów
dimedicus

Re: podwyższone żelazo

Post autor: dimedicus »

Czy jest stosowana antykoncepcja? czy ktoś w rodzinie miał taki stan
jak z cukrem? albo proszę wrzucić wyniki badań również moczu oraz pełne badanie w kierunku tarczycy( nie samo TSH)
Czy skóra może zmieniła swój odcień?

Jak sądzę nie było tu transfuzji krwi? Czy występuje nadciśnienie?
Czy czasem dieta nie powoduje nadmiaru żelaza? Czy jest stosowana dieta obniżająca żelazo
Problemów z sercem nie ma
Podane objawy wynikają z nadmiaru żelaza
Bardzo możliwe, że przyczyną jest brak fizjologicznego bloku w błonie śluzowej dla wchłaniania żelaza a to już powoduje nadmierne gromadzenie w organizmie
marcinfala
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 1 lut 2016, o 17:45

Re: podwyższone żelazo

Post autor: marcinfala »

tak jest stosowana antykoncepcja przeszłam teraz na dwy skladnikowe przedtem stosowałasm jedno składnikowe bo karmiłam.
w rodzinie nie słyszałam o takim przypadku podobnym do mojego. badań moczu teraz nie robiłam a na tarczyce robiłam tylko czynnik TSH bez FT4i FT3. transfuzji krwi nie robiłam nie miałam takiej potrzeby ciśnienie w normie i zmian na skórze brak widocznych
brak diety obniżającej żelazo dopiero bede wybierać sie do dietetyka. jak narazie brak odczuwalnych problemów ze sercem co do cukru był badania w kierunku cukrzycy ale wyniki miesciły sie w normie miałam robione podczas ciąży badania obciązające cukrem załapałam sie ale na ostatni gwizdek
dimedicus

[Link] Dieta przy nadmiarze żelaza

Post autor: dimedicus »

Zadałem powyższe pytania,gdyż wymienione czynnik maja wpływ na nadmiar żelaza. Dodatkowo wskazane wykonać badania krwi wraz badaniami w kierunku tarczycy co do anty. to już sama musi Pani zdecydować(może przejściowo warto się wstrzymać)
Postaram się w dziale diet wrzucić dietę obniżającą żelazo do stosowania.Nie jest tego wiele ale zawsze coś
dieta-przy-nadmiarze-zelaza-w-organizmie-t4242.html
Proszę pamiętać,że wyniki badań w ciąży nie są adekwatne do stanu obecnego
marcinfala
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 1 lut 2016, o 17:45

Re: podwyższone żelazo

Post autor: marcinfala »

bede co jakiś czas kontrolować swoje wyniki. jestem aktualnie na etapie umawiania sie z dietetykiem.
a mam jeszcze jedno pytanie bo czytałam "że niby łatwy i prosty sposób na obniżenie żelaza jest upusty krwi czy też oddanie kwi "
ja przez ciąze i karmienie synka nie miałam okresu (20 miesiecy ) czy jest moze szansa ze ustabilizuje sie to po miesiące ???? czy nie ma to nic wspólnego z tym ???
marcinfala
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 1 lut 2016, o 17:45

Re: podwyższone żelazo

Post autor: marcinfala »

postaram sie wykonać pełne badanie w kierunku tarczycy i zobaczymy co dalej bedzie
Dziekuje za porade :)
dimedicus

Re: podwyższone żelazo

Post autor: dimedicus »

marcinfala pisze:że niby łatwy i prosty sposób na obniżenie żelaza jest upusty krwi czy też oddanie kwi
tak
Kobiety raczej rzadko maja objawy hemochromatozy ze względu na naturalne upusty krwi podczas menstruacji,u Pani ten problem był ograniczony
marcinfala pisze:nie miałam okresu (20 miesiecy )
marcinfala pisze:czy jest moze szansa ze ustabilizuje sie to po miesiące
sądzę że przy stosowaniu diety,powrotu do okresów,powinno rozwiązać problem.
Sama hemochromatoza u pani jest objawem wtórnym i może wystarczy usunąć przyczynę pierwotną czyli brak menstruacji. Nie wiem jak, to wygląda obecnie. Nie można wszystkiego ocenić tak jak na wizycie.
Nie uważam aby w tym przypadku było konieczne upuszczać krew.
Dopisze do diety:
Do naturalnych metod regulacji poziomu żelaza w organizmie można zaliczyć także okresowe posty oraz zachowanie prostej diety wegetariańskiej. Żywność roślinna dostarcza trudno przyswajalnego żelaza, więc nie zachodzi obawa przeładowania tym pierwiastkiem. Znana ze zdrowotnych właściwości zielona herbata ma zdolność absorpcji żelaza. Czerwone wino, jakkolwiek zawiera jego niewielkie ilości, to jednak dzięki łączącym się z żelazem pigmentom wydatnie pomaga kontrolować jego poziom. Organizm posiada też szereg pomniejszych mechanizmów pomagających regulować poziom tego pierwiastka. Również pożywienie dostarcza nam naturalnych, łączących się z żelazem pigmentów, które można znaleźć w jagodach, kawie, zielonej herbacie, cebuli i wielu owocach. Kwas fitowy, składnik nasion np. sezamowych czy łusek ryżowych, łączy się z wolnym żelazem, działając jako oczyszczające krew chelatory.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post