Swędzenie skóry a szczególnie skóra na głowie

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
Roger212
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2016, o 15:36

Swędzenie skóry a szczególnie skóra na głowie

Post autor: Roger212 »

Witam serdecznie! Od jakis 2 miesiecy swiedzi mnie cialo zwlascza glowa(czubek) po czym jak sie podrapie wyskakuja mi czerwone plamy w miejscu drapania. na przerwach w pracy po zdjeciu rekawiczek ochronnych w miejscu delikatnego uciku gumki pojawiaja sie czerwone slady-po kilku minutach same znikaja. po zdjeciu czapki to samo. rownie dobrze moglbym napisac cos na wlasnym ciele a po pewnym czasie pojawi sie czerwony napis na na nim, chcialbym podkreslic ze mam prace stojaca gdzie glowa cigle jest pochylona w dol. miesiac temu mialem delikatne cigle przez 4 tyg.pulsowanie prawej skroni i tiki(nerwobole na calym ciele), w nocy czesto sie krece z boku na bok i ciezko nad tym zapanowac. czesto tez od szyji po glowe przechodzily mi ciarki, problemy ze wzrokiem. bedac u neurologa powiedzial mi ze to moze byc na tle nerwowym i przepisal mi sedam 3mg .tiki po pewnym czasie ustaly tylko to swedzenie sie nasililo i plamy. z tego co wyczytalem na necie to moze to byc pokrzywka mechaniczna ale czy napewno?czy moze to byc ucisk jakiegos kregu szyjnego na nerw szyjny? i z tad te tiki, ciarki , pulsowanie miescni i swedznie z plamami?
mam 28 lat
pozdrawiam
pawel
dimedicus

Re: Swędzenie skóry a szczególnie skóra na głowie

Post autor: dimedicus »

Czy przeprowadzono badanie krwi?objawy mogą wskazywać na wiele przyczyn,nie należy raczej podejrzewać że coś się dzieje z kręgosłupem.Należy sądzić raczej,że występuje uczulenie,zmiany w obrazie krwi,tarczyca,atopowe zapalenie skóry.Bez badań nie można określić.Proszę na razie stosować wapno(Calcium Alergo Plus)Zyrtec,Magnez,potas i udać się do dermatologa.
Roger212
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2016, o 15:36

Re: Swędzenie skóry a szczególnie skóra na głowie

Post autor: Roger212 »

Nie przeprowadzono jeszcze, poniewaz obecnie jestem za granica pl. w Polsce bede dopiero na poczatku marca wtedy zrobie badania. po zyrtexie(wczesniej amertil)praktycznie ustalo swedzenie tylko plamy roznego rodzaju ksztaltu pozostaly.
dimedicus

Re: Swędzenie skóry a szczególnie skóra na głowie

Post autor: dimedicus »

Należy uznać że jest to uczulenie alergiczne, jednak bez badania nie ocenię. Proszę stosować,to co zaleciłem.
Roger212
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2016, o 15:36

Re: Swędzenie skóry a szczególnie skóra na głowie

Post autor: Roger212 »

Dziekuje, tak zrobie.pozdrawiam
Alanisko87
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 8 lut 2016, o 08:17

Re: Swędzenie skóry a szczególnie skóra na głowie

Post autor: Alanisko87 »

I coś wykazały badania? Pytam bo też tak mam i nie mogę się przełamać by iść na badania...
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post