Ciągłe nadmierne odbijanie

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
robertos
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2016, o 15:16

Re: Ciągłe nadmierne odbijanie

Post autor: robertos »

Dzień dobry, może się podłącze pod temat. Od prawie 2 lat borykam się z problemami trawiennymi; trudności z odbiciem uwieranie w klatce przełyku i szyji- ulgę czasem przynosi ziewanie, wzdęcia, odbijanie gorzko-kwaśną treścią, cofanie napoju z powrotem do gardła podczas picia, powiększone nadbrzusze, bóle i palenie w klatce piersiowej i na całej długości pod żebrami bóle jelit, zaparcia z bardzo twardym stolcem i resztkami jedzenia. Do tego dochodzą wędrujące bóle i napięcie w ciele, mrowienia( język i klatka piersiowa) wywołane nagłymi zdarzeniami np. dzwonkiem do drzwi.
Stosowałem polprazol i pochodne, tribux, zirid, duspatalin. Trzymam się lekkostrawnej diety, z przewagą warzyw, ryżu gotowanych na parze, ostatni posiłek jem przed 19, neistety wpadłem w pewnego rodzaju obsesję na punkcie prawidłowości diety. Brak apetytu i dolegliwości żołądkowe nie pozwalają mi zjeść za dużo, więc większość czasu jestem głodny. Ostatnią gastroskopię miałem we wrześniu, nie wykazała żadnych zmian( w ocenie lekarza) poza obecnością znacznej ilości żółci w żołądku, usg w porządku. Dodam, że od ostatnich 2 lat żyję w stresie, kwestie związane ze zdrowiem pochłaniają znaczną część mojej uwagi, ale chciałbym znaleźć w końcu jakieś remedium.
Mam pytanie czy ktoś może spotkał się z podobnym zestawem symptomów, czy moglibyście polecić jakie działania podjąć, a z czym dać sobie spokój (czy gastroskopia po pół roku od ostatniej ma sens), jakie może być podłoże tych dolegliości.
Dzięki za poświęcony czas i pozdrawiam.
r
dimedicus

Re: Ciągłe nadmierne odbijanie

Post autor: dimedicus »

Nie ma sensu robić gastroskopii dla samej gastroskopii
robertos pisze:Dodam, że od ostatnich 2 lat żyję w stresie,
To jak sądzę jest główny problem
robertos pisze:Brak apetytu i dolegliwości żołądkowe nie pozwalają mi zjeść za dużo,
proszę stosować 6 posiłków ale w małych ilościach.Jeśli występują jakieś objawy międzyczasie zjeść nawet kawałek chleba.
W pana stanie wskazane są leki uspokajające(łagodne)
Stresy powodują że w żołądku zwiększa się ilość kwasów a więc i zwiększają podane odczucia i objawy, a więc zaraz i stres i tak w koło się pan sam nakręca i zwiększa objawy.
Może warto pomyśleć o psychologu i innym leczeniu.
robertos
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2016, o 15:16

Re: Ciągłe nadmierne odbijanie

Post autor: robertos »

Hej, dzięki za odpowiedź, problem leży nie tylko w nadkwasocie ale też w sparaliżowanym trawieniu. Aż trudno uwierzyć, że czynniki psychiczne mogą tak silnie odziaływać na ciało. Zastosuję się do rady, bo farmakologia nie bardzo się sprawdziła.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post