Dziwne bicie serca z przerwami,czasem robi mi się słabo

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
takatam
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2016, o 18:30

Dziwne bicie serca z przerwami,czasem robi mi się słabo

Post autor: takatam »

Witajcie. Od około dwóch miesięcy mam dziwny problem. Mam przyspieszony puls, ale to jeszcze dałoby się znieść. Moje serce bije jakoś dziwnie, tj. od czasu do czasu pojawia się jedno bardzo mocne uderzenie, aż mam wrażenie jakby mi to serce chciało wyskoczyć gardłem, potem dłuższa przerwa w pracy serca (około 1-2 sekundy), znów mocno uderza i wraca do normalnego rytmu (tj. tego przyspieszonego). To się powtarza nawet co kilka sekund, na przykład wczoraj wieczorem miałam tak dosłownie co sekundę. Czasami przy tym robi mi się słabo. Jak serce bije normalnie, to go nie czuję, a jak robi tak "dziwnie" to wtedy czuję te mocne i nierytmiczne uderzenia. Nie wiem, co zrobić. Czy pójść do lekarza? Boję się, że mnie wyśmieje i skieruje do psychiatry. Nie wiem, czy to jakiś poważny problem, czy tylko nerwica. Kiedyś takie coś się zdarzało, ale może raz na dzień lub rzadziej, a teraz co kilka sekund, co mnie bardzo niepokoi. Nie mam więcej sytuacji stresowych niż zwykle, poza tym, że ostatnio zaczęłam robić prawo jazdy, ale jakoś nie stresuje mnie to, więc nie wiem, czy to jest przyczyną.

Przyznam, że mam dosć niezdrową dietę, jem dużo słodyczy i tłustego. Z plusów to to, że nie używam soli i jem dużo warzyw i owoców m.in pomidory, jabłka, kiwi. Dużo się ruszam, jeżdżę na rowerze prawie codziennie, robię nawet 12km, w pracy też mam dużo ruchu, bywają dni, ze aż za dużo i jestem przemęczona, ale to chyba nie przez to, bo wcześniej też bywały takie dni i było ok. Ostatnio też dość często się wypróżniam, nawet 3 razy dziennie, ale nie wiem, czy to ma jakiś związek. Mam też skłonności do anemii, niedoborów minerałów. Tylko że wczoraj wzięłam magnez i jeszcze się pogorszyło... ;/
dimedicus

Re: Dziwne bicie serca z przerwami,czasem robi mi się słabo

Post autor: dimedicus »

Trzeba podejść do lekarza i wykonać badania.Nie można lekceważyć takich objawów.Bez badania nie ocenimy.
haploxylon
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 66
Rejestracja: 18 sty 2016, o 13:43

Re: Dziwne bicie serca z przerwami,czasem robi mi się słabo

Post autor: haploxylon »

Nie no powoli z tym lekarzem, dajmy mu czas na ukończenie podstawówki. :twisted:

Opisane tu objawy to w 100% skurcze dodatkowe serca (znany objaw, być może jakiś mały wrodzony blok częściowy pęczka Hissa).
Tylko pytanie--dlaczego się zrobiło teraz ??
To się tak odbywa,że serce wykonuje nagle podwójny skurcz a wtedy potrzebuje dużo czasu aby się rozkurczyć--powstaje więc czasowa przerwa w rytmie a po niej jakby uderzenie w piersiach i serce wraca do normy. Gorzej jest gdy tych skurczów nieprawidłowych jest kilka naraz, bo powrót trwa dłużej jeszcze.
Słabo robi się od "alarmu biologicznego" ,który mówi " UWAGA -coś nawala" natomiast nie robi się od przyhamowania krążenia, bo ono jako całość jest napędzane także ruchem tętnic--po prostu to są za małe potknięcia żeby gdzieś dalej były rejestrowane.Niemniej jednak może być odczuwanie duszności,słabości itp.

Co robić ?
PO PIERWSZE ---absolutnie żadnego roweru !!!!!!! Żadnych wysiłków. Z E R O !
Dużo leżeć i spać.
Kupić kropelki : NERWOSOL oraz drugie NEOCARDINA (bez recepty). Popijać je tak: 20 kropli tych oraz 20 kropli tamtych do jednego kieliszka z wodą i szybki łyk.Że niedobre ? A jakie mają być ?

Objawy te spędzały sen z powiek lekarzom w czasach gdy oni jeszcze umieli myśleć (100 lat temu).
Wynaleziono nawet świetny lek= BELLERGAL RETARD firmy Sandoz. Niestety już nie jest chyba produkowany.Obecnie daje się różne "betablokery" od których objaw się ukrywa ale człowiek ma duszności gdy podbiegnie do autobusu :cry:

Jak widać, idzie o to samo = wygaszenie nieprawidłowego impulsu w unerwieniu serca na tyle, żeby serce się nie kurczyło bez sensu. Tylko ,że wygasza sie też te dobre prawidłowe--i stąd problemy w leczeniu.
Jeżeli kropelki nic nie dadzą, prosze kupić ziółka do parzenia o nazwie NERVOSAN ; jest to bardzo stara receptura i pomimo prostegp składu (Herbapol) o dziwo DZIAŁA NA TO o czym mówimy (jest bez recepty ale zwykle należy zamówić ---nie brać innych zamiennikow !).

Powodem wywołania tych objawów bywa :
1-wrodzona skłonność
2- nagłe obciążenie fizyczne serca.
3--przepracowanie + nerwy
4-- jakaś trucizna w pokarmie
5--łykanie suplementów (mikro i makro pierwiastków ).Albo--jakieś składowe chemiczne w pokarmie typu konserwanty.

Zwykle te powody występują razem a szczególnie sprawy skłonności wrodzonych.
Badanie EKG można zrobić i bez lekarza--w wyniku będzie opis mówiący o bloku częściowym.
Uwaga --jako SZAMAN nie przyjmuję żadnych dyskusji i krytyki w kwestii opisu choroby j/w.
Pogadamy za jakieś 150 lat, teraz to szkoda czasu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post