Taki problem

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Magdalenka
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 89
Rejestracja: 16 lut 2016, o 15:18

Taki problem

Post autor: Magdalenka »

Witam
Od mniej więcej tygodnia dokuczaja mi następujące objawy:
1.Mrowienie w stopach którego ni odczuwam tylko wtedy gdy jestem w ruchu mniejsze nasilenie występuje takze rano przed wstniem z łóżka.
2.Zazwyczaj gdy się położę na lewym boku odczuwam jakby przyspieszone bicie serca, czasami takze z prawej strony klatki piersiowej kłócie lub take rozedrganie
3. Drętwienie dłoni i czasami drganie powieki.
Objaw 2. i 3. akby ustąpił ale utrzymuje się to mrowienie w stopach jakby napięcie czasem trudno w miejscu usiedziec i się na czyms skupic.Przestałam odczuwać taki wewnętrzny spokój harmonię lekkośc jak wczesniej, czuję się rozdrażniona.
Od wczoraj także i dzis 11, 12 dzien cyklu zauwżyłm brązowe z niewielkimi strzępkami i czerwone niewielkie plamienia brudzenia.Nie wiem czy ma to związek z wyżej opisanymi objawami
Czym moga byc spowodoane te objawy?Pomyslalam ze to moze efekt nieboborow jakichs mikroelemento i zaczęlam mniej więcej od tyg przyjmowac magnez (Mag max b6 2x 1 tabletka) oraz toche krócej potas (calipoz 3x1 tabl).Jak długo należy przyjmować wymienione leki aby uzupełnic ewentualny niedobor i poczuc sie lepiej?.O czym świadczą te objawy ?Bardzo proszę o pomoc. Może ktoś z Was miał takie objawy
Dziękuję bardzo
dimedicus

Re: Taki problem

Post autor: dimedicus »

Magdalenka pisze:Od wczoraj także i dzis 11, 12 dzien cyklu zauwżyłm brązowe z niewielkimi strzępkami i czerwone niewielkie plamienia brudzenia.Nie wiem czy ma to związek z wyżej opisanymi objawami
Nie jest to przyczyna i powiązana z tymi innymi objawami.
Magdalenka pisze:1.Mrowienie w stopach którego ni odczuwam tylko wtedy gdy jestem w ruchu mniejsze nasilenie występuje takze rano przed wstniem z łóżka.
2.Zazwyczaj gdy się położę na lewym boku odczuwam jakby przyspieszone bicie serca, czasami takze z prawej strony klatki piersiowej kłócie lub take rozedrganie
3. Drętwienie dłoni i czasami drganie powieki.
Objaw 2. i 3. akby ustąpił ale utrzymuje się to mrowienie w stopach jakby napięcie czasem trudno w miejscu usiedziec i się na czyms skupic.Przestałam odczuwać taki wewnętrzny spokój harmonię lekkośc jak wczesniej, czuję się rozdrażniona.
być może są to i problemy związane z niedoborem witamin i minerałów(możną wykonać w tym kierunku badania)
Bardziej skłaniam się ku przyczynom neurologicznym zwianymi z kręgosłupem.
Inna sprawą mogą być problemy z krążeniem.
Nie wiem czym się Pani zajmuje jak się odżywia,stresy,jakieś choroby współistniejące,leki,za mało ruchu,nadwaga,problemy z tarczycą?używki?
Za dużo tego potasu wystarczy 2x1 dn,(nadmiar też może powodować takie objawy hiperkaliemi)
Magnez wystarczy 1 x1
Lepiej spożywać w potrawach ale na początek zrobić badanie krwi (minerały i ogólne)
Magdalenka
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 89
Rejestracja: 16 lut 2016, o 15:18

Re: Taki problem

Post autor: Magdalenka »

Dziękuję
Nie mam nadwagi, chorob tarczycy.Nie mam rowniez problemu z używkami czy zbyt malo ruchu.
Właśnie takie objawy(mrowienie kłócie w klatce jakby przyspieszone bicie serca) pojawiły sie po takim jednorazowym stresie .
Dodam ze kiedys chorowalam na nerwice natrectw bylo naprawdę zle i brałam antydepresant.2 lata temu odstawilam i czułam sie bardzo dobrze, zero objawów, dosłownie jak nowa.Obecnie nie mam natręctw. Czy te mrowienia moga byc spowodowane nerwica?
Przestałam odczuwać taki wewnętrzny spokój harmonię lekkośc jak wczesniej, czuję się rozdrażniona. Czy to raczej efekt niedoborow? Ew. przez ile czasu powinnam brac mg i K aby uzupełnic ?
Jakie wykonac badania w kierunku niedoborów?
Dziękuje bardzo
Magdalenka
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 89
Rejestracja: 16 lut 2016, o 15:18

Re: Taki problem

Post autor: Magdalenka »

Bardzo proszę o odpowiedz
dimedicus

Re: Taki problem

Post autor: dimedicus »

Magdalenka pisze:Jakie wykonac badania w kierunku niedoborów?
Badanie krwi w kierunku niedoboru wit i minerałów
Bardzo możliwe,że przyczyną jest właśnie nerwica
Magdalenka pisze: Ew. przez ile czasu powinnam brac mg i K aby uzupełnic ?
jeśli po pierwszym opakowaniu(każdego) nie ma efektów widocznych,to nie tu jest problem.

Czasem jest tak,że nie odczuwamy stanów nerwicowych ale one się w nas kumulują i przychodzi czas,że zaczynamy odczuwać w taki czy inny sposób
Przy tej zmiennej pogodzie można też takie objawy odczuwać.
Jeśli po 10 dniach nie będzie odczuwalnej poprawy,trzeba będzie podejść do lekarza i się przebadać.
haploxylon
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 66
Rejestracja: 18 sty 2016, o 13:43

Re: Taki problem

Post autor: haploxylon »

Ja bym to widział inaczej.
Jest możliwe,że są to objawy grypowe--mamy epidemię przecież.
Ja wiem --dziwne objawy jak na grypę. Ale to pozory.
Zwykle każde zainfekowanie w ostatnich latach daje u ludzi coś takiego. Wcale nie muszą być objawy grypowe - typowe np.kaszel, katar. To są wirusy dające objawy niedyspozycji ogólnej. Tu---lekkie zaatakowanie układu moczo- płciowego, bicie serca, drganie jakby w klatce itp.
Takie coś bywa często, ale czy ktoś to sprawdza z czego to jest ? A właśnie trwa walka organizmu z wirusem.
Niewiele można teraz zrobić: trochę aspiryny, popić zioła z dużym udziałem siemienia lnianego (osłona dla układu moczowego), tryb życia emerycki, w cieple, bez wysiłków fizycznych.
Nasza tragedia --to brak labów wykrywających wirusy w stanie aktywności. Morfologia i OB , jak sądzę guzik tu da. Trzeba poczekać ze 2 tygodnie, a dopiero gdyby nadal trwało--badania ekstra.
Jedna rzecz ważna : Obywatele --przestańcie chrzanić o mikroelementach itp. Ich niedobory są tak naprawdę sprawą rzadką, natomiast sprawa ta jest nagłaśniana dla nabijania kasy producentom. Większość leków z magnezem,wapniem itd . to są związki szkodliwe i powoduję strącanie innych pierwiastków. Wystarczy trochę postudiować fizjologię.Zlitujcie się i nie niszczcie sobie organizmów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post