Cysty, torbiele czekoladowe na jajnikach

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
Axa
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2016, o 18:17

Cysty, torbiele czekoladowe na jajnikach

Post autor: Axa »

podczas corocznego badania dowiedzialam sie, ze mam cyste na jajniku, ma 5 cm x 3,3cm. Nie mialam dolegliwosci, moze od dwoch, trzech miesiecy rzeczywiscie czulam tylko jakby napecznialy brzuch troche pomimo nieobjadania sie.
Lekarz zauwazyla te cyste podczas badania usg dopochwowego, wspomniala cos o tym, ze jest to cos co nazywaja cysta czekoladowa (boze, co za nazwy)....przepisala pigulki antykoncepcyjne, trzy opakowania, i jesli nie wchlonie sie, bedzie zabieg usuniecia.
A ja teraz tylko zastanawiam sie czy takie cysty duze, leczy sie w ogole czy raczej czesciej od razu sie operuje....przeczytalam, ze moze dojsc do jej pekniecia.....a wtedy podobno bardo zle.....
czy ktos moglby to skomentowac? Dodam, ze to moj nowy lekarz, i...nie wiem, jakos tak nie czuje sie jeszcze w pelni bezpiecznie.... mam wrazenie, ze nosze w sobie jakas bombe....
carboczar

Re: Cysty, torbiele czekoladowe na jajnikach

Post autor: carboczar »

Nie nie ma takiej potrzeby stosowania na tym etapie zabiegu.W takich sytuacjach stosujemy leczenie hormonalne i obserwujemy.Po lekach powinna się wchłonąć( w razie potrzeby ponawiamy leczenie,o ile są pozytywne zmiany aż do wchłonięcia)Jeśli jednak ma tendencje wzrostowe wówczas należy usunąć(ale to jest ostateczność)Dlatego ważne jest monitorowanie stanu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post