ból/ucisk w prawym podżebrzu

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Rosh
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2016, o 20:01

ból/ucisk w prawym podżebrzu

Post autor: Rosh »

Witam. Mam 22 lata, od kilku miesięcy czułem ucisk w prawym podżebrzu jakby żebra na coś naciskały. Wybrałem sie do lekarza i skierował mnie na USG woreczka żółciowego oraz wstępną ocenę gruczołu krokowego. Badanie nic nie wykazało. Potem skierował mnie na próby wątrobowe, morfologię i badanie moczu. "według tych badań jesteś zdrowy" usłyszałem od lekarza i stwierdził, że to może być od przewodu pokarmowego i wypisał mi skierowanie do gastroenterologa (mogę wysłać zdjęcie wyników badań).
Aktualnie mam stan podgorączkowy (37,3 st.) uczucie ucisku z prawej strony podżebrza i brak apetytu (który może być wynikiem stresu). Szukając porad w internecie tylko się nastraszyłem i zwiększyłem strach przed jakąś poważną chorobą (najbardziej boję się nowotworu). Staram się zająć czymś myśli, ale ciągle się stresuję i myślę o tym. Jutro będę rejestrował się do gastroenterologa.

Pozdrawiam
dimedicus

Re: ból/ucisk w prawym podżebrzu

Post autor: dimedicus »

Nie widzę tu podstaw do
Rosh pisze:poważną chorobą (najbardziej boję się nowotworu).
To może być przyczyna jelitowa,być może ZJD(może coś z XII_cą ale też problemy z nerkami)
Bez badania osobistego nie można ocenic czasem też mogą to być objawy od kręgosłupa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post