Prośba o interpretację kilku wyników

Choroby krwi i układu krwiotwórczego.
janpietrzak
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 2 lut 2016, o 10:52

Prośba o interpretację kilku wyników

Post autor: janpietrzak »

Witam,

Od jakiegoś czasu chodzę do lekarza z różnymi dolegliwościami jak się okazało miałem trochę za gęstą krew oraz powiększoną śledzione (14cm długość)co wystraszyło mnie pod kątem czerwienicy.

Przedstawiam kilka wyników, które odbiegały od normy:
na początku pierwsze badanie:
RBC 6,07 norma 6
HGB 18,8 norma 18
MCHC 37 norma 36
reszta w normie
badanie miesiąc później:
HGB 18,2 norma 18
MCHC 36,3
reszta w normie
miesiąc później:
HGB 18,4 norma 18
MCHC 37,3 norma 36
PLT 149 norma 150
EOS 5,5 norma 5
miesiąc później praktycznie wszystkie wyniki już w normie
HGB się poprawiło do 17,6
jedyne odchylenie to mchc 36,6
miesiąc później znów wszystko w normie praktycznie
HGB 17,1
mchc 36,1 jedyne odchylenie.

Dodam, że przewlekle choruje na astmę i ostatnio zaniedbałem leczenie ze względu na podejrzenie grzybicy nie brałem sterydowych leków, a na dodatek sporo paliłem. Przy ostatnich badaniach zacząłem regularnie pić wodę, zacząłem biegać, ruszać się, wychodzić na dwór (wcześniej siedziałem cały czas w domu), ograniczyłem też palenie.

Co do moich objawów generalnych pozwolę sobie wkleić informację z innego forum być może będą mogli mnie Państwo pokierować w odpowiednie miejsce jeśli źle trafiłem:

Zacznę od początku wszystko zaczęło się od września zeszłego roku kiedy miałem zapalenie ucha i zostały mi na to zapalenie przypisane antybiotyki, zapalenie przeszło po czym pojawił się biały osad na języku - lekarz stwierdził grzybice i zalecił probiotyki brałem je długi osad zniknął z początku jezyka jednak został w jego głebi (na samym końcu). Poczytałem trochę o candidzie rzuciłem wszystkie cukry, słodycze przyprawy, jadłem brązowy makaron i właściwe dla diaty candida poprawy. Lekarka zleciła wykonanie krwi HGB i HCT wyszły za duże, lekarze zaczeli podejrzewać czerwienice. Wykonałem drugie badanie wyniki się troszkę poprawiły jednak nie były zadowalające (dodam, że od 4 roku życia choruje na astmę oskrzelową). Poszedłem do hematologa na astme w ogóle nie zwrócił uwagi, spytał tylko o leki na cisnienie i zalecił następne badanie krwi. Zacząłem się wiecej ruszać, a nie siedzieć tylko w domu i brać z powrotem leki na astme ponieważ wcześniej brałem je sporadycznie tak jak mi się udało. Wyniki krwi się unormowały na początku hgb 17,6 w następnym badaniu 17,1 reszta też w normie. Inny hematolog powiedział, że to nie czerwienica i że nie ma podstaw do jej stwierdzenia. Dodam, że mam o 2 cm powiększoną śledzione więc tymbardziej się wystraszyłem choroby. Obecnie mój stan wygląda tak, że przestałem się bać o najgorsze, ale dalej mam objawy takie jak cały czas suchość w ustach mimo picia dużej ilości wody (cukier ostatnio był w normie dziś powtorzyłem badanie), częstomocz, przelewanie się w żołądku, wzdęcia, uczucie pełności i delikatny dyskomfort kiedy leże na prawym boku. Wyniki RTG to wnęki nieco poszerzone - zalecone porównanie z poprzednim opisem. Ciśnienie z reguły 120-80 dziś miałem 130-90 u lekarza więc trochę wyższe. Trochę mnie psychicznie już męczy niemożliwość zdiagnozowania co mi dolega i co z tym zrobić ciągnie się to już około 7 miesięcy i może objawy nie są silne, ale męczący. Proszę o info w jakim iść kierunku, czego się spodziewać.

Dodam, że mam 24 lata. Osobiście podejrzewam Candide czekam na wyniki badań.

Proszę o interpretację wyników krwi.

Pozdrawiam
dimedicus

Re: Prośba o interpretację kilku wyników

Post autor: dimedicus »

Wyniki nie uzasadniają podejrzenia czerwienicy,zasadniczo nie maja znaczenia klinicznego.Splenomegalia nie jet podstawą do uznania czerwienicy i tu się zgadzam z hematologiem a same zalecenie stosowania probiotyków acz ważne nie rozwiązują problemu w leczeniu grzybicy a która miała prawo wystąpić jeśli nie było stosowania osłony lub źle stosowana.Czy wykonano panel wątrobowy? pełne badanie USB j.brzusznej?(opis)
Cytuj:
wnęki nieco poszerzone
jak wynika z kontroli porównawczej?Czy w badaniach różnicowych uwzględniono zespół jelita drażliwego?Czy badanie palpacyjne nie wskazuje zapalenia wyrostka robaczkowego.?
janpietrzak
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 2 lut 2016, o 10:52

Re: Prośba o interpretację kilku wyników

Post autor: janpietrzak »

Dziękuje za odpowiedź. Nie miałem panelu wątrobowego, a usg jamy brzusznej określiło tylko, że wątroba jest trochę obtłuszczona i nieco powiększona śledziona (nie bardzo wiem czy to pełne badanie USG). W RTG z 2004 nie było żadnych odchyleń. Gastrolog coś wspomniał, że może to być zespół jelita drażliwego, ale żadne badania nie było wykonane pod tym kątem. Badania palpitacyjnego też nie miałem wykonanego. Czy wnęki poszerzone mogą coś sugerować czy może to być kwestia astmy? Jeszcze raz dziękuje za odpowiedź i badam się dalej
Chciałem jeszcze tylko się spytać
Czerwienica to choroba w której wyniki krwi by były cały czas tak samo złe, albo gorsze w związku z tym, że u mnie się poprawiły i unormowały czy oznacza to, że ta choroba nie występuje?
Podejrzewam u siebie Candidę chciałem również spytać na jakim forum powiniennem zadać zapytanie odnośnie tego grzyba? Powiem szczerze, że lekarze na żywo nie przywiązują do tego zbyt dużej wagi, a dla mnie objawy są dosyć jasne:
wszystko dzieje się od momentu przyjmowania antybiotyków
- na początku cały biały język później już tylko na końcu
- nietypowe objawy astmatyczne
- suchośc w ustach
- częste oddawanie moczu (cukier w miare w normie)
- przelewanie w brzuchu, uczucie pełności oraz nieokreślonego bliżej dyskomfortu
- stolce bardzo różne raz zatwardzenie, raz luźny, często w miare normalny prócz tak jakby nieduzej ilosci zageszczen tj. niestrawionych resztek pkarmowych.
Czy mogę prosić o odpowiedź?
Czy jeżeli wyniki wróciły do normy tzn. że nie jest to żaden nowotwór krwi itd? W takim wypadku by były cały czas tak samo złe, albo i gorsze?
dimedicus

Re: Prośba o interpretację kilku wyników

Post autor: dimedicus »

Obecność grzybicy wymaga powrotu prawidłowej flory w układzie czasem nawet kilku tygodni i dłużej.Poprawa wyników wskazuje,że nie ma tu żadnych zmian podejrzanych a też nigdzie nie zaznaczałem że jest cień podejrzenia nowotworu czy chorób hematologicznych.Przez ten okres wyniki uległy by pogorszeniu.
janpietrzak
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 2 lut 2016, o 10:52

Re: Prośba o interpretację kilku wyników

Post autor: janpietrzak »

Witam,
Powtórzyłem usg brzucha i badanie krwi. Śledźiona zmniejszyła się teraz ma 121 mm, a co do badania krwi niestety troche odbiegają od normy:
Hemoglobina - 17,5 max jest 17,2
MCHC - 36,8 max jest 36
dimedicus

Re: Prośba o interpretację kilku wyników

Post autor: dimedicus »

Wyniki ulegają poprawie.Mogą wynikać ze stosowanych leków,nie ma tu nic niepokojącego.
janpietrzak
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 2 lut 2016, o 10:52

Re: Prośba o interpretację kilku wyników

Post autor: janpietrzak »

Dziękuje za info. Niewiem dlaczego cały czas mam jakieś lęki od kiedy ktoś zaczął podejrzewać, że może to być czerwienica mimo, że inne parametry w ogóle na to nie wskazują.
dimedicus

Re: Prośba o interpretację kilku wyników

Post autor: dimedicus »

Proszę się nie obawiać w żadnym przypadku,nic a nic tu nie wskazuje na czerwienicę.Proszę nie doszukiwać się aż tak poważnych chorób,stosować się tylko do zaleceń a za jakiś czas będzie wszytko ok.
janpietrzak
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 2 lut 2016, o 10:52

Re: Prośba o interpretację kilku wyników

Post autor: janpietrzak »

Dziękuje za cierpliwość i pomoc!
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post