[Film] Jakie badania robić i jak często, żeby ustrzec się raka?

Choroby nowotworowe, ich rozpoznawanie oraz leczenie.
prezors
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 16 lut 2016, o 05:55

Re: Jakie badania robić i jak często, żeby ustrzec się raka?

Post autor: prezors »

To chyba, tylko najbogatszych na to stać.
schorowany1
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2015, o 21:26

Re: Jakie badania robić i jak często, żeby ustrzec się raka?

Post autor: schorowany1 »

W profilaktyce raka niezmiernie przydatne są badania genetyczne. robi się je tylko raz w życiu, ponieważ geny się nie zmieniają. Jak wyczytałem na stronie zdrowegeny.pl badanie takie pozwala odpowiedzieć na pytanie czy jest się posiadaczem mutacji genów związanych z powstawaniem nowotworu. Mając taką wiedzę można przeprowadzać częstsze badania profilaktyczne, celem wykrycia raka na wczesnym stadium rozwoju oraz zadbać o odpowiednią dietę. Trzeba wiedzieć, że mutacja genu nie determinuje choroby w 100%. Pozwala jednak na wczesne jej ewentualne wykrycie.
jarex
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 22 mar 2016, o 06:05

Re: Jakie badania robić i jak często, żeby ustrzec się raka?

Post autor: jarex »

Na stronie jest spis badań oraz artykułów na temat każdego rodzaju raka:
REKLAMA ZAPOZNAĆ SIĘ Z REGULAMINEM

inne badania sa na inne rodzaje nowotworów . Każdego roku jednak każdy Polak powinien zrobić sobie prezent z okazji świąt oraz przebadać się całościowo. Badania takie wbrew pozorom nie kosztują tak dużo, ale przynajmniej będziecie wiedzieli czy nic Wam nie dolega.

Pozdrawiam.
ZBIAL
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2017, o 23:22

Re: Jakie badania robić i jak często, żeby ustrzec się raka?

Post autor: ZBIAL »

Badania są bardzo ważnie, ale nie wszystko da się zbadać i przewidzieć.
Zakres możliwych badań wciąż rośnie, ale nie wszystkich na nie stać.
Im większe spektrum badania tym większy koszt.
Poza tym laboratoria, które wykonują dane badania sporadycznie nie mają w tym doświadczenia,
(Przepraszam), więc rzadkie badanie lepiej wykonywać tam gdzie robi się tego dużo.
Niektóre laboratoria po zbadaniu DNA przechowują je przez wiele lat w celach dokumentacyjnych.
Można wtedy czasami wykonać badania dodatkowe na przechowywanym u nich DNA, bez konieczności ponownego pobierania i przesyłania materiału.
Na co dzień możemy jednak unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, prowadzić regularną kontrolę np. piersi (u kobiet) i np. prostaty (u mężczyzn).
SantoDomingo
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2017, o 11:48

Re: Jakie badania robić i jak często, żeby ustrzec się raka?

Post autor: SantoDomingo »

Nie wszystkie badania są płatne, część możemy zrobić na nfz, a w przypadku np. raka piersi to mozemy się badać same w domu. Albo za kilkadziesiąt zł miesięcznie wykupic abonament i badać się brasterem, tutaj już wyniki są analizowane przez specjalistów, więc i dokładność takiego badania jest większa.
emgie

Re: Jakie badania robić i jak często, żeby ustrzec się raka?

Post autor: emgie »

Zgadzam się, ja kupiłam braster rok temu, to nie są wielkie pieniądze (teraz nawet trwa promocja z okazji dnia kobiet, można sobie zrobić prezent ;)), a badanie jest o wiele dokładniejsze niż tylko palpacyjne.
dworniak

Re: Jakie badania robić i jak często, żeby ustrzec się raka?

Post autor: dworniak »

Nie ma powodu, aby popadać w paranoję i szukać raka tam, gdzie go nie ma. Wydaje mi się, że ważniejsze od samych badań jest obserwowanie swojego organizmu - dzięki temu wiemy kiedy coś się z nim gorszego dzieje. Jeśli mam opowiadać własne doświadczenia to dzięki tej stronie [mod] - dowiedziałem się jakie są objawy raka jelita grubego i w sumie ocaliło mi to życie, bo odpowiednio wcześnie zdiagnozowano chorobę.
emgie

Re: Jakie badania robić i jak często, żeby ustrzec się raka?

Post autor: emgie »

A czym niby jest obserwowanie organizmu, jeśli nie regularnym samobadaniem? To nie o to chodzi, że ja szukam raka tam, gdzie go nie ma, ja po prostu, badając się brasterem, trzymam rękę na pulsie ;)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post