Ucisk w brzuchu

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Laugh
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 85
Rejestracja: 16 maja 2016, o 10:33

Ucisk w brzuchu

Post autor: Laugh »

Witam,

Od nocy z 07.05 na 08.05 mam ucisk w lewej strony brzucha, tej nocy nic nie przespałem. Na SOR nie za bardzo mi pomogli prócz rady brania przeciwbólowego + Nospy.
09.05 byłem u internisty, zbadał mnie, nic nie wykrył, zapisał na USG, krew + mocz + przepisał mocniejsze rozkurczowe.
11.05 na USG, krwi i moczu nic nie wyszło, TSH ok, udało mi się dostać do gastrologa, powiedział aby brać controloc control + dieta lekko strawna, jak nie przejdzie to wrócić do niego. Bolało mnie gardło, więc pewnie stąd pomysł, że jakiś reflux/zgaga.
Wczoraj 15.05 spędziłem pół dnia na SOR, ból był pulsacyjny w stronę lewego jądra, USG, krew i mocz nic nie wykazały. Wieczorem spore parcie na brzuch/jelita, a raczej rozpychanie.
Piję sporo wody, staram się co najmniej butelkę dziennie wypić, w weekendy gorzej to idzie.
Stolce ostatnie jakie zanotowałem - 13.05 po musie jabłkowym aż 4 razy, 14.05 - raz po dwóch jabłkach. 15.05 - nic. 16.05 - malutki rano. Godziny stolca na pewno mi się pozmieniały, część z nich jest bardzo twarda, więc muszę mocniej przeć(nie za każdym razem). Myślę, że "pomogło" mi w pogorszeniu mojego stanu dieta na masę, dużo białka, węglowodanów, ale przede wszystkim dodawanie do ryżu sosu ostrego(nigdy nie miałem problemów z jedzeniem ostrego).

Na 18.05 jestem umówiony u gastrologa, zakładam, że czeka mnie kolonoskopia w niedługiej przyszłości.

Obecna dieta:
szklanka wody z cytryną codziennie rano
bułki jasne + masło + sałata + pomidor bez skórki + wędlina z piersi kurczaka
jabłka/banany
zupa ryż biały, ziemniaki, kurczak, marchewka, przyprawy lekkostrawne
jabłka prażone
kanapki jak rano
rumianek 2-3razy dziennie

Wcześniej
Jajecznica na maśle klarowanym, ryż brązowy curry, ciemne pieczywo, wędlina ze schabu własnej roboty, schab/kurczak/antrykot - grillowane na grillu elektrycznym bez tłuszczu, jabłka, banany, sałatki kupne z czerwonej kapusty w zalewie octowej, sałatki własne np. ogórek, pomidor, sałata lodowa, olej, cytryna, przyprawy, ogórki kiszone, pieczone ziemniaki, nieszczęsne ostre sosy do ryżu, od czasu do czasu w weekendy fastfoody jak kebab(łagodny bądź mieszany), chińczyk - głownie z ostrym sosem, burger lepszej jakości - nie z MC Donaldsa, a z burgerowni, orzechy włoskie(garść), rzadziej pistacje. Z nabiału to masło klarowane do smażenia, masło osełka, ser żółty tylko zapiekany np. na zapiekankach. Trafiały się także jakieś chipsy/paluszki/bakerollsy/cola ale nie było to podstawą diety ani czymś częstym. Na razie to przychodzi mi do głowy.
Na co dzień używam sól himalajską, cukier ksylitol, oliwę extra vergine z wyższej półki.

3x w tygodniu siłownia, basen - głównie sauna + kilka basenów na rozciągnięcie mięśni. Od miesiąca nie chodzę na Karate, oszczędzam kolano, ale wrócę. Więc mam jednak trochę ruchu. Praca 9h siedząca przed komputerem jako spedytor, sporo stresu także dochodzi. Dodatkowo mam psiaka po trzech operacjach, więc zamartwianie się o niego także dochodzi. Nie piję za często, zdarza się popalać, ale odstawiam to bo na pewno na brzuch nie pomaga. Nie piję kawy.
Rocznik 88, 76kg wagi, 176kg wzrostu

Na pewno jak sobie z tym poradzę będę chciał się zgłosić do centrum lekarskiego celu poprawy stanu moich jelit.
Jakieś rady prócz czekania na gastrologa?

Pozdrawiam
dimedicus

Re: Ucisk w brzuchu

Post autor: dimedicus »

W dziale diet proszę poczytać o reżimie żywieniowym i stosować dietę lekkostrawną.(wszystko jest dokładnie opisane)
Objawy wskazują na IBS(zespół jelita drażliwego) wyniki wychodzą dobrze a objawy są.
Niestety ale po lekach nie od razu przechodzi,czasem leczenie trwa kilka miesięcy i objawy mogą być nawrotowe.
trzeba zmienić styl życia,z tym rumiankiem nie przesadzać(za dużo) Więcej ruchu a mniej stresu(najczęściej przyczyną takich objawów są właśnie nerwice,stresy,nieregularny tryb życia.
Laugh
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 85
Rejestracja: 16 maja 2016, o 10:33

Re: Ucisk w brzuchu

Post autor: Laugh »

Mam dosc reguralny tryb zycia
spacer z psem
wypicie wody z cytryna
sniadanie najczescniej w ostatnim czasie jajka na twardo/jajecznica + pomidory, badz kanapki
jablko w pracy
12:30-13 pierwszy obiad brazowy ryz curry (rzadziej pieczone ziemniaki) + grillowany kurczak/schab/wolowina + jakies warzywa + ten nieszczesny ostry sos
16 - powtorka powyzszego
spacer z psem
silownia/basen/karate
po treningu jakies kanapki
spacer z psem

Nie kupuje syfnego zarcia, owszem, zdarza sie, ale unikam tego. Wedliny sam robie. Pieczywo kupuje "bez konserwantow" Lidlowe, badz sam robię. Dzieki diecie Paleo w poprzednie wakacje schudlem ponad 10kg, nauczylem sie zwracac uwage co jest napisane na opakowaniach, unikam tego co kiepsko wyglada. Duspatalin retard dzis internista kazal w dalszym ciagu przyjmowac, ktory przestalem brac po dwoch dniach gdyz gastrolog kazal brac controloc control.
W listopadzie przeszedlem mononukleoze jesli to cos wnosi do tematu. Mama miala podobny problem, przeszlo jej glownie po Duspatalinie. Na pewno do srody dalej jade na tej kiepskiej moim zdaniem diecie :)
dimedicus

Re: Ucisk w brzuchu

Post autor: dimedicus »

Już pisałem że lekarz powinien zlecić leki poprawiające perystaltykę jelit a jednym z takich leków jest właśnie Duspatalin retard
Laugh
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 85
Rejestracja: 16 maja 2016, o 10:33

Re: Ucisk w brzuchu

Post autor: Laugh »

Wczoraj byłem u internisty dopytać się o kilka spraw. Kazal brac Duspatalin +3x3 Espumisan. Gastrolog w srode mi mowil żeby odstawić Duspatalin i chyba to był blad. Dzis mimo, ze dalej cos tam czuje w brzuchu to pierwszy raz widze jakas poprawe... Teraz uciska z prawej strony ;)

A chciałem się zapytać jeszcze tutaj na forum o zabawe w probiotyki, chyba warto się zbadac od wewnątrz żeby wiedzieć jakie zacząć brac probiotyki na dluzsza mete? Ostatnio ciekawy audiobook sluchalem, którego tutaj nie mogę wrzucić ze względu na reklamę
dimedicus

Re: Ucisk w brzuchu

Post autor: dimedicus »

Probiotyki od czasu profilaktycznie nie zaszkodzą
Laugh pisze:3x3 Espumisan
jeśli są duże wzdęcia to nawet częściej aniżeli 3 x dn i 6 kaps.
Szczerze mówiąc też jak gastrolog nie jestem zwolennikiem stosowania Duspatalin, są inne,uważam,że lepsze.
Dieta i zalecenia jw oraz farmakoterapia
Laugh
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 85
Rejestracja: 16 maja 2016, o 10:33

Re: Ucisk w brzuchu

Post autor: Laugh »

Jestem po wizycie u gastroenterologa. Dość mało wart zaufania się trafił. Zalecił zostać przy Duspatalinie i zacząć wracać powoli do normalnej diety.
Odnośnie probiotyków - stwierdził, że to jest marketing.
Odnośnie innych leków niż Duspatali - stwierdził dość ogólne, że na kogoś może lepiej działać, na kogoś gorzej.
Ja ogólnie czuję poprawę, więc mam nadzieję, że idzie w dobrą stronę.
Jak już zacznę normalnie jeść to będę częściej zaglądał do kapusty kiszonej i postaram się przekonać do jogurtów naturalnych.
dimedicus

Re: Ucisk w brzuchu

Post autor: dimedicus »

Laugh pisze:Odnośnie probiotyków - stwierdził, że to jest marketing.
Ja akurat nie mam nic z tego że zalecam probiotyki
Jeśli zajdzie potrzeba podam inne leki na ZJD, które można stosować
Laugh
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 85
Rejestracja: 16 maja 2016, o 10:33

Re: Ucisk w brzuchu

Post autor: Laugh »

Jak na razie codziennie jest lepiej. Wrzuciłem do diety ciemne pieczywo 2-3 kromki dziennie oraz ogórka. Powoli dorzucę resztę i zrezygnuję z białego pieczywa.
Mi bardziej chodzi o probiotyki w życiu codziennym czy warto zacząć stosować czy też nie.
Ewentualnie czy kiszonki załatwią wystarczająco sprawę? Jest opcja to przedawkować?
dimedicus

Re: Ucisk w brzuchu

Post autor: dimedicus »

Laugh pisze:Mi bardziej chodzi o probiotyki w życiu codziennym czy warto zacząć stosować czy też nie.
warto
Laugh pisze:Ewentualnie czy kiszonki załatwią wystarczająco sprawę? Jest opcja to przedawkować?
Czytał pan o zalecanej diecie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post