Brązowa plamka na palcu u nogi

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
ja0508
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2016, o 06:20

Brązowa plamka na palcu u nogi

Post autor: ja0508 »

Witam, od jakis 2 tygodni pojawila mi się taka brązowa plamka na palcu u nogi. Nie jest ona wypukła, nie boli, nie swędzi, nie krwawi, ma okrągły asymetryczny kształt. Kolor ma brązowy, może tylko na górze nieznaczna część jest jasniejsza ale minimalnie, plamka ta jest gładka . . Nie kojarze zebym się uderzyła i np. zrobiłby się mały krwiak o ile oczywiscie jest to krwiak. Plamka jest jednolita jesli chodzi o swoją strukturę, nie jest pofałdowana.

Czy jest to podejrzana zmiana? czy wskazuja ona na czerniaka , nikt w rodzinie wczesniej nie chorował na złośliwe choroby skóry.
Dziekuje za odpowiedz.

Niestety nie mam mozliwości teraz dodać zdjęcia bo jest za duże. Jeśli jednak mozliwa jest jakakolwiek ocena wg opisu to proszę o odpowiedż.
dimedicus

Re: Brązowa plamka na palcu u nogi

Post autor: dimedicus »

Szkoda,że nie ma zdjęcia,z opisu wynika że to może być zmiana barwnikowa
ja0508 pisze:czy wskazuja ona na czerniaka
na pewno nie,te maja nieregularne kształty.
.Gdyby się coś zmieniało,to wówczas podejść do lekarza.Na dziś,nie widzę tu powodu do niepokoju
ja0508
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2016, o 06:20

Re: Brązowa plamka na palcu u nogi

Post autor: ja0508 »

Dziękuję za odowiedz.Udało sie dodac zdjęcie . To znamie nie jest pokarbowane co moze wynikac ze zdjęcia , ja mam suchą skórę i dlatego taki efekt.
Proszę zerknąc fachowym okiem i bardzo prosze o odpowiedż. Z góry dziękuję.
Załączniki
palec1.jpg
palec1.jpg (215.58 KiB) Przejrzano 5987 razy
admin. med.

Re: Brązowa plamka na palcu u nogi

Post autor: admin. med. »

Zmiana barwnikowa albo jednak wylew podskórny, może się utrzymywać kilka tygodni
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post