Przewlekłe zapalenie oskrzeli

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
bogumilwisniewski
Użytkownicy
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2016, o 19:08

Przewlekłe zapalenie oskrzeli

Post autor: bogumilwisniewski »

Witam. Od 2 tygodni mam zapalenie oskrzeli przyjmuję mucosolvan, wit. C 1000, probiotyk i 14 dni brałem Cipronol 500mg była niewielka poprawa i znowu to samo. Teraz mam Levomax 500mg 2 razy dziennie. Ścieka mi żółta wydzielina tyłem gardła i odrywa się również koloru żółtego. Lekarz mówi, że nie ma potrzeby robienia wymazu bo ten antybiotyk działa bardzo szeroko w sumie Ciprinol też tak miał działać, ale się jakoś nie udało. Zrobiłem wymaz na własny koszt wynik za 7 dni. Czy ta dawka Levomaxu 500 mg 2x dziennie nie jest za duża? Bo producent zaleca 1x 500 mg na zapalenie płuc i czy działa na oskrzela? Wiem, ze wygląda to jakbym podważał kompetencje lekarza, ale na chłopski rozum, gdybym zrobił ten wymaz 2 tygodnie temu i zastosował leczenie celowane jak sugerowałem lekarzowi może dzisiaj nie byłbym w punkcie wyjścia. A tak 3 tydzień jestem na zwolnieniu lekarskim. Nie wiem czy nie należy wykonać kontrolnie RTG klatki, ale kurczę boję się sugerować lekarzowi bo mnie wywali z gabinetu w końcu.
dimedicus

Re: Przewlekłe zapalenie oskrzeli

Post autor: dimedicus »

Niestety z przewlekłym zapalenie oskrzeli jest ptoblem,objawy mogą się w czasie leczenia utrzymywać przez dłuższy czas (nawet kilka miesięcy)wskazane badanie spirometrii i gazometrii. Zaostrzenie może wynikać z przyczyn bakteryjnych, także badanie w tym kierunku było by wskazane,chociaż niekonieczne.
bogumilwisniewski pisze:Czy ta dawka Levomaxu 500 mg 2x dziennie nie jest za duża?
w sporadycznych przypadkach można zastosować 2 x dn.
Można dodatkowo dołączyć wziewnie np. Atrovent czy leki β-adrenergiczne
Można też zastosować w leczeniu iniekcje domięśniowe
bogumilwisniewski
Użytkownicy
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2016, o 19:08

Re: Przewlekłe zapalenie oskrzeli

Post autor: bogumilwisniewski »

dimedicus pisze:Niestety z przewlekłym zapalenie oskrzeli jest ptoblem,objawy mogą się w czasie leczenia utrzymywać przez dłuższy czas (nawet kilka miesięcy)wskazane badanie spirometrii i gazometrii. Zaostrzenie może wynikać z przyczyn bakteryjnych, także badanie w tym kierunku było by wskazane,chociaż niekonieczne.
bogumilwisniewski pisze:Czy ta dawka Levomaxu 500 mg 2x dziennie nie jest za duża?
w sporadycznych przypadkach można zastosować 2 x dn.
Można dodatkowo dołączyć wziewnie np. Atrovent czy leki β-adrenergiczne
Można też zastosować w leczeniu iniekcje domięśniowe
Bardzo dziękuję za odpowiedź dzisiaj poszedłem do innego internisty i zlecił mi wykonanie RTG klatki piersiowej, natomiast z uwagi na duszności przypisał Atrodil. Czy badanie gazometrii można wykonać wyłącznie w warunkach szpitalnych? Ponieważ szukam w Warszawie jakiejś placówki prywatnie i nie mogę znaleźć.
dimedicus

Re: Przewlekłe zapalenie oskrzeli

Post autor: dimedicus »

Trzeba szukać pracowni diagnostyki laboratoryjnej - tj pracownia gazometrii, nie musi być w szpitalu ale w Warszawie nie wiem gdzie jest.
bogumilwisniewski
Użytkownicy
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2016, o 19:08

Re: Przewlekłe zapalenie oskrzeli

Post autor: bogumilwisniewski »

dimedicus pisze:Trzeba szukać pracowni diagnostyki laboratoryjnej - tj pracownia gazometrii, nie musi być w szpitalu ale w Warszawie nie wiem gdzie jest.
Panie doktorze czy Atrodil powinien działać od razu po aplikacji czy dawki musza się skumulowac i nasycic organizm? Bo zaaplikowalem na razie jedna dawkę leku i nadal odczuwam cos w rodzaju duszności.
dimedicus

Re: Przewlekłe zapalenie oskrzeli

Post autor: dimedicus »

Lek powinien działać już po kilku minutach i działanie powinno się utrzymywać ok 6 godz.
bogumilwisniewski
Użytkownicy
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2016, o 19:08

Re: Przewlekłe zapalenie oskrzeli

Post autor: bogumilwisniewski »

dimedicus pisze:Lek powinien działać już po kilku minutach i działanie powinno się utrzymywać ok 6 godz.
Raz jeszcze dziękuje Panie doktorze. Odebrałem dzisiaj wynik RTG "W partiach przyśrodkowych płuc zmiany oskrzelowe o charakterze bronchitis chr.". Poza tym obraz rtg płuc i serca oraz krążenia płucnego prawidłowy. Jutro idę na wizytę do internisty czy to oznacza, że mam zapalenie oskrzeli jakieś przewlekłe? I czy to wymaga jakiegoś szczególnego postępowania?
Meneus

Re: Przewlekłe zapalenie oskrzeli

Post autor: Meneus »

W odróżnieniu od zapalenia oskrzeli(gdzie zasadniczo organizm sam się leczy, oczywiście można tu stosować jakieś soczki,cytryna czy czosnek) to w już w przewlekłym wymaga leczenia i tak; w pierwszym etapie podajemy leki wykrztuśne oraz leki rozszerzające oskrzela, które ułatwiają pacjentowi oddychanie. Dodatkowo stosuje się inhalacje, czasem wskazana zmiana klimatu np. na morski.
bogumilwisniewski
Użytkownicy
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2016, o 19:08

Re: Przewlekłe zapalenie oskrzeli

Post autor: bogumilwisniewski »

Dziękuję. Zastosuje sie do tych zalecen a czy może mi żona postawić bańki? Dodam tylko,że mam kruche naczynia i sporo pająków na klatce piersiowej a jak noszę ciężką torbe to mam takie wybroczyny na skorze jakby po otarciu
carboczar

Re: Przewlekłe zapalenie oskrzeli

Post autor: carboczar »

bogumilwisniewski pisze:a czy może mi żona postawić bańki?
Niestety nie,jest to jedno z przeciwwskazań. Ale nie zaszkodzi smarowanie i rozcieranie spirytusem(plecy i klatka piersiowa) dobre efekty daje też stosowanie borowiny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post