Fluor w płynie do płukania jamy ustnej

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
Setsuna F Seiei
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2016, o 12:39

Fluor w płynie do płukania jamy ustnej

Post autor: Setsuna F Seiei »

Witam

Nie dawno jak byłem u dentysty i mówiłem jakich past i innych rzeczy używam do czyszczenia jamy ustnej okazało się, że pasta której używam na noc nie zawiera fluoru. Dentystka powiedziała mi wtedy, że powinienem sobie jeszcze przed snem smarować zęby inną pastą albo używać płynu z fluorem.
Płyn jakiego używałem (Oral B pro expert - nie zawiera fluoru. Dlatego kupiłem Colgate Plax complete care i rano używałem oral b a na noc colgate plax. Teraz mi się skończył i kupiłem do używania na noc Listerine Green Tea. W składzie jest między innymi napisane: 'z dodatkiem fluorku'.

Oznacza to, że mogę tego płynu używać na noc i ma on odpowiednią ilość fluoru czy lepiej jednak używać na noc colgate plax?

Jeszcze mam pytanie - jeżeli na noc bym nie używał pasty/płynu z fluorem to miałoby to jakiś wpływ na powstawanie próchnicy/osadu/przebarwień?
Załączniki
oral-b.png
colate-plax.png
Listerine-Green-Tea.png
koronka

Re: Fluor w płynie do płukania jamy ustnej

Post autor: koronka »

Najlepiej jest stosować 2 rodzaje past i płynów o różnych składach,co pozwoli zabezpiecza w większym spektrum.
Setsuna F Seiei pisze: jeżeli na noc bym nie używał pasty/płynu z fluorem to miałoby to jakiś wpływ na powstawanie próchnicy/osadu/przebarwień?
Nie powinno, ważne jest czyścić,stosować nici dentystyczne. Ważna jest też dieta, to co jemy i co jest dobre dla naszych ząbków.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post