kaszel, kaszel, kaszel

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
Michał86
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 25 sty 2017, o 21:08

kaszel, kaszel, kaszel

Post autor: Michał86 »

Witam

Sierpień 2016, popołudniami i wieczorami miewałem uczucie jakby coś zalegało mi w gardle, takie uczucie jakby miało mi się zaraz odbić ale nie sposób było beknięcia wydobyć z tego powodu. Jednocześnie nie mam problemów z odbijaniem się po napojach gazowanych czy ogólnie jedzeniu.
Uczucie takie nie dokuczało zbytnio, właściwie w niczym nie przeszkadzało i w jeden wieczór w ogóle nic nie było a w drugi już tak.
W tym samym czasie gdzieś miałem problemy ze śmiechem, lubię się czasami uśmiać do łez ale od pewnego czasu coś w gardle nie pozwala mi się porządnie śmiać, coś blokuje i wywołuje kaszel, dziś dostałem z tego powodu takiego kaszlu że mnie zamroczyło. No ale zanim sierpień/wrzesień a styczeń...
Pod koniec listopada sprawiliśmy sobie psa, około 3 tygodni później dostałem wieczornego kaszlu, jakby mnie coś lekko swędziało głęboko w gardle (czy to może już przełyk?), po dwóch tygodniach poszedłem do lekarza, który przepisał mi tabletki alergiczne i syrop. Biorę je już od ponad tygodnia i nijak nie pomaga. Może to nie alergia tylko na związek w tym uczuciem które pojawiło się w sierpniu? Kaszel jednocześnie ustępuje gdy leżę w łóżku, potrafi mnie męczyć wieczorem ale gdy się kładę to najwyżej kaszlnę sobie raz czy dwa i całą noc spokój, z rana też zaczyna się stopniowo, nieraz dopiero pod sam wieczór.

Mam tez dosyć szukania na własną rękę, w internecie ciągle tylko rak i rak.

Jednocześnie (pocieszam się) nie mam problemów z jedzeniem czy oddychaniem, kondycję mam słabą już od ponad 10 lat ale z psem zdarza mi się biec, powiem że mieszkam na 4 piętrze i wbiec po schodach to się równa zadyszka ale od pewnego czasu już tylko przyśpieszony oddech.

Jakieś sugestie? Może lekarz, który zbada głęboko gardło?

Pozdrawiam
dimedicus

Re: kaszel, kaszel, kaszel

Post autor: dimedicus »

W takiej sytuacji utrzymujących się objawów kaszlowych, wskazane sprawdzić laryngologicznie gardło( ja rozumiem papierosy nie bierzemy pod uwagę?)
Trzeba zaglądnąć do gardła,bez tego nie można postawić żadnej diagnozy.
Być może to alergia ale też mogą być zatoki czy inne zmiany w gardle ale nie zmiany rakowe.
Proszę się postarać o skierowanie do laryngologa.
Michał86
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 25 sty 2017, o 21:08

Re: kaszel, kaszel, kaszel

Post autor: Michał86 »

Jeśli chodzi o papierosy to nałogowym palaczem nie jestem, zdarza mi się zapalić chętnie przy większej ilości alkoholu, wychodzą z tego 1-3 papierosy rocznie. Poza tym przez 5 lat jeździłem do pracy z mamą która paliła w samochodzie, pół roku temu rzuciła nałóg.
dimedicus

Re: kaszel, kaszel, kaszel

Post autor: dimedicus »

Radzę dodatkowo sprawdzić płuca. Czasem bierny palacz też może mieć takie objawy,wymaga to badania osłuchowego i rtg.
Zaznaczyć lekarzowi o tym że było się biernym palaczem.
Michał86
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 25 sty 2017, o 21:08

Re: kaszel, kaszel, kaszel

Post autor: Michał86 »

Do lekarza idę jutro, póki co, trzy razy przez ten tydzień odkrztusiłem coś a raczej jakbym zwymiotował bardziej, taki posmak jak po zwymiotowaniu pozostał, bardzo niewiele tego było i wyplułem, to była przeźroczysta ślina a w niej coś żółtego, wydaje mi się że kaszel po tym nieco złagodniał. Poza tym, wkładając palca do gardła tak głęboko jak mogę wyczuwam za językiem jakieś grudki, z tym ze nie mam pojęcia co w ogóle powinienem wyczuwać po wkładaniu palca do gardła, powinno być gładko?
Laugh
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 85
Rejestracja: 16 maja 2016, o 10:33

Re: kaszel, kaszel, kaszel

Post autor: Laugh »

może trop, może nie, ale kolega z pracy uskarzal się ciagle na kaszel, okazało się, ze to refluks
Michał86
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 25 sty 2017, o 21:08

Re: kaszel, kaszel, kaszel

Post autor: Michał86 »

Dostałem antybiotyk na 3 dni i w razie braku efektu jakieś prześwietlenie trzeba będzie zrobić.
zdrowa7
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 20 sty 2017, o 14:03

Re: kaszel, kaszel, kaszel

Post autor: zdrowa7 »

Jak się czuję, że przeziębienie łapie i suchy kaszel już męczy to warto wziąć sprawdzony lek jak REKLAMA . To własnie on jest rekomendowany przez Narodowy Program Ochrony Antybiotyków oraz Amerykańskie Towarzystwo Lekarzy Klatki Piersiowej.

==========================================
Reklamy należy uzgadniać z administratorem
Michał86
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 25 sty 2017, o 21:08

Re: kaszel, kaszel, kaszel

Post autor: Michał86 »

Witam

Na alergię nic nie pomogło, antybiotyk nie pomógł, byłem u pulmonologa, dostałem na refluks, jutro mija dwa tygodnie i bez większych zmian. Jednocześnie w na tydzień przed pulmonologiem i kilka dni po objawy niemal całkowicie ustąpiły a potem wróciły.

Teraz wybiorę się do laryngologa aby zajrzał bezpośrednio do gardła tylko taki problem, gdy byłem u dermatologa zapłaciłem 100 zł a w gabinecie nawet dobrego światła nie było a co dopiero jakieś specjalistyczne urządzenia, zatem może ktoś poleci laryngologa w Kielcach co będzie wstanie od razu wykonać badanie, zajrzeć bezpośrednio do gardła lub może usg?

Przed pulmonologiem rodzinny wysłał mnie na rtg klatki piersiowej, badanie moczu i krwi, zarówno rodzinny jak i pulmonolog widzieli wyniki i do niczego się nie przyczepili.

Jeszcze jedno, w miejscu intymnym pojawiło mi się coś co uważam że jest kłykciną kończystą, może jeszcze w tym miesiącu pójdę z tym do dermatologa ale zastanawiam się czy taka biała narośl mogła pojawić się w gardle i powodować kaszel? W lustrze niczego nie widzę ale tam głębiej? W ogóle ostatnio częściej niż kaszle próbuję coś odkrztuszać, mam taką bardzo lepką, gęstą wydzielinę.
dimedicus

Re: kaszel, kaszel, kaszel

Post autor: dimedicus »

Bez osobistej wizyty nie mogę niczego ocenić, oczywiście KK, infekcje mogą się pojawić w różnych miejscach. proszę zaliczyć laryngologa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post