Długotrwałe zaparcia

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
pz5vkjh
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 15 gru 2015, o 22:52

Długotrwałe zaparcia

Post autor: pz5vkjh »

Witam, od około 2 tygodni występuje u mnie zaparcie. W ciągu tego czasu udało mi się tylko kilka razy oddać bardzo niewiele twardych jak kamień bobków. 2x brałem po 2 tabletki raphacholinu na noc - nic nie dały, codziennie po 2 łyżki oleju lnianego, staram się lepiej odżywiać i nic z tego. Aktualnie odczuwam bóle w nadbrzuszu i przelewania. Parę miesięcy temu w nocy miałem taki ból w nadbrzuszu, że każdy nawet najmniejszy ruch sprawiał ogromny ból ale po pewnym czasie wszystko przeszło. Mam wrażenie, że zbliża się to samo. W jaki sposób się normalnie wypróżnić. Dodam, że pojawiło się to prawdopodobnie przez przetrzymywanie - zawsze w nieodpowiednim momencie była chęć, życie w biegu, wtedy jeszcze nieregularne i tłuste posiłki.
dimedicus

Re: Długotrwałe zaparcia

Post autor: dimedicus »

pz5vkjh pisze:to prawdopodobnie przez przetrzymywanie - zawsze w nieodpowiednim momencie była chęć, życie w biegu, wtedy jeszcze nieregularne i tłuste posiłki.
i odpowiedź jest oczywista
Trzeba zadbać o regularność nie tylko wypróżniań ale i posiłków,do tego dieta,ruch,dużo płynów.(kompoty z suszonych śliwek i dużo owoców.Jest dieta na zatwardzenia w dziale diet.
Proszę zastosować Bisacodyl VP lub lactulosum syrop
pz5vkjh
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 15 gru 2015, o 22:52

Re: Długotrwałe zaparcia

Post autor: pz5vkjh »

Dzisiaj dodatkowo dochodzi ssanie w żołądku, prawie cały czas czuję jak mi zasysa do środka
dimedicus

Re: Długotrwałe zaparcia

Post autor: dimedicus »

Wiele wskazuje na ZJD
pz5vkjh
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 15 gru 2015, o 22:52

Re: Długotrwałe zaparcia

Post autor: pz5vkjh »

Ostatnio przez 2 dni oddawałem po 4/5 razy dziennie po kilka małych ,,bobków" z dodatkiem śluzu. Potem znowu 3 dni bez niczego, ale ciągle czułem, że to wszystko we mnie siedzi. Codziennie biorę olej lniany. Teraz znów, czując, że wszystko mi siedzi udało mi się wycisnąć kilka bobków, które były z krwią i śluzem. Czy to nadal mogą być objawy zjd? Dodatkowo przedwczoraj w nocy obudził mnie silny ból odbytu, ale po kilku minutach ustąpił
dimedicus

Re: Długotrwałe zaparcia

Post autor: dimedicus »

Czy stosuje się pan do diety i reżimu żywieniowego?
Zaparcia nawykowe to zwykle nieprawidłowa dieta.Wskazana jest bogatoresztkowa
Takie zaparcia mogą być powiązane z ZJD.
Awatar użytkownika
Hepatica
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 21 lis 2016, o 13:49

Re: Długotrwałe zaparcia

Post autor: Hepatica »

Polecam Triphala, który zawiera wyciąg z 3 ajurwedyjskich ziół. Pomaga utrzymać przewód pokarmowy wolny od pasożytów. Poza tym wpływa korzystnie na pasaż jelitowy, a tym samym na regularność stolca.
dasz
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2016, o 20:06

Re: Długotrwałe zaparcia

Post autor: dasz »

Ja bym proponowała wypróbować dicopeg 10g . Środek ma osmotyczne działanie, więc nie wpływa w żaden sposób na organizm. W moim przypadku wielokrotnie już się sprawdził
chorak
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 4 kwie 2017, o 08:24

Re: Długotrwałe zaparcia

Post autor: chorak »

dasz pisze:Ja bym proponowała wypróbować dicopeg 10g . Środek ma osmotyczne działanie, więc nie wpływa w żaden sposób na organizm. W moim przypadku wielokrotnie już się sprawdził

faktycznie jest niezły :) mi pomógł a byłam już zdesperowana bo próbowałam wielu innych
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post