Przejściowe niedowłady lewej strony,noga i ręka

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
aniaS24S
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2016, o 07:42

Przejściowe niedowłady lewej strony,noga i ręka

Post autor: aniaS24S »

Witam 2 lata temu miałam mrowienie, drętwienie nóg oraz zawroty głowy . Po 2 rezonansach okazało się również ze mam zmiany w mózgu wiec diagnozowano mnie w kierunku SM, ale lekarz nie był pewien po 3 rezonansie okazało się ze zmiany zaczynają się cofać...W dodatku nie mam zmian w tetnicach szyjnych a podobno osoby z sm-em je maja. Wiec tym bardziej nie zostałam zdiagnozowana na SM :]
W chwili obecnej od kilku dni mam chwilowe niedowłady lewej strony ciała chodzi o nogę i rękę po minucie przechodzi i znowu powraca po godzinie lub dwóch, mój neurolog wyjechał wiec nie wiem do kogo się zwrócić co państwo o tym sadzicie ? co to może być ? mija 3 rok a lekarz nie wie co mi dolega, 4 rezonans kontrolny miałam zrobić dopiero za rok ale wydaje mi się ze w takich okolicznościach skieruje mnie wcześniej...
dimedicus

Re: Przejściowe niedowłady lewej strony,noga i ręka

Post autor: dimedicus »

Proszę wybaczyć ale na podstawie tak skąpych informacji nie można postawić diagnozy.W badaniach różnicowych z kręgu demielinizacyjnych schorzeń układu nerwowego występuje co najmniej kilkanaście jednostek chorobowych o podobnych objawach(w tym choroby kręgosłupa)Z opisu wnioskuję że przeprowadzono MRI z kontrastem które wykazało zmiany demielinizacyjne w obrębie istoty białej mózgowia.Czy również wykonano punkcje lędźwiową ?badanie przeciwciał przeciw białkom mieliny?Sądzę,że dobrze było zmienić lekarza prowadzącego(3 lata bez diagnozy?)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post