Strzelające stawy- przyczyna i leczenie?

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Zielsko
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2017, o 17:23

Strzelające stawy- przyczyna i leczenie?

Post autor: Zielsko »

Witam serdecznie.
Mam problem z trzaskającymi stawami. Jestem osoba młodą, mam 21 lat, od młodego wieku chodziłem na siłownie. Jednak 3 lata temu zrobiło się to bardzo utrudnione, ze względu na moje stawy.
Stawy nie czerwienieją, nie ma na nich żadnych obrzęków, ale kiedy strzeli mi jakiś kilkakrotnie, to pojawią się spory ból.
Od razu wykluczę tutaj winę w siłowni, ze względu na to, ze problem rzucił mi się również na szczękę, czasami każdy gryz to jeden strzał w szczęce.
Zrobiłem badania, które zlecił mi fizjoterapeuta, CRP i ob tak jak płytki krwi wyszły w normie, jedynie co było trochę podwyższone to ASO, jednak lekarz powiedział, że jeżeli miałem w ostatnim czasie zapalenie gardła, to to od tego i rzeczywiście było takie zapalenie.
Dostałem skierowanie do ortopedy, jednak zastanawiam się, czy w ogóle warto do niego iść, ponieważ jestem nastawiony na prywatną wizytę ze względu na to, że nie chcę mi się czekać kolejne 8 miesięcy na miejsce w NFZ, jednak czy on w ogóle mi pomoże, jeżeli nie mam żadnego wyniku, który wskazywałby na jakikolwiek problem?
Dodam tylko, że kiedyś miałem długo martwego zęba, na którym zrobiło się dużo torbieli, ktoś powiedział mi, że zakażenie mogło pójść na cały organizm, ale to chyba wyszło by w morfologii?

Bardzo bym prosił o odpowiedź.

Pozdrawiam.
dimedicus

Re: Strzelające stawy- przyczyna i leczenie?

Post autor: dimedicus »

Różne są przyczyny takich objawów i mogą to być zbierające się pęcherzyki gazów inne przyczyny to urazy czy przeciążenia stawów.
Leczenie jest uzależnione od przyczyny i może to być leczenie farmakologiczne NLPZ, oszczędzanie stawów przez ok 3 tygodnie aby sie stawy zregenerowały, stosować taping, fizykoterapia(ultradźwięki, laser) masaże, ćwiczenia poranne.
Zielsko
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2017, o 17:23

Re: Strzelające stawy- przyczyna i leczenie?

Post autor: Zielsko »

Dlatego głównie pytanie odnosiło się do tego w którą stronę uderzyć? Bo na razie żaden z lekarzy nie potrafi mi tego wytłumaczyć..
Jeżeli chodzi o fizykoterapie, jak mam ćwiczyć szczękę? Przez 3 tygodnie mam oszczędzać stawy, czyli nie jeść? Albo pokarm przyjmować w płynie?
dimedicus

Re: Strzelające stawy- przyczyna i leczenie?

Post autor: dimedicus »

Jeśli chodzi o stawy to do ortopedy ale strzelanie w szczęce to już pytanie do stomatologa( w dziale stomatologicznym)
Zielsko pisze:Jeżeli chodzi o fizykoterapie, jak mam ćwiczyć szczękę?
a co pan uważa że fizjoterapia to tylko ćwiczenia fizyczne?
Zielsko pisze:Przez 3 tygodnie mam oszczędzać stawy, czyli nie jeść?
a kto pisze że nie jeść? po prostu nie spożywać pokarmów twardych,np orzechów itp.
Zielsko
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2017, o 17:23

Re: Strzelające stawy- przyczyna i leczenie?

Post autor: Zielsko »

Czyli zakładasz, że strzelanie w szczęce za każdym gryzem nie musi być związane z problemami we wszystkich stawach? No bo wiesz, stawy zaczęły mi się sypać na raz, nie było tak, że najpierw kolana, potem coś innego.
Barki, nadgarstki, kolana, łokcie,biodra.. no i wspomniana szczęka.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post