Amalgamatowe plomby

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
Nataliaaa2
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 61
Rejestracja: 28 kwie 2016, o 08:35

Amalgamatowe plomby

Post autor: Nataliaaa2 »

Witam,
Na zdjeciu przedstawiam zeby z widocznymi amalgamatowymi plombami. Co mozna zrobic z tymi zebami, plombami zeby "dobrze" wyglądaly? I zeby to tez bylo na dluzej? Czy ostatnie zeby powinno sie wyrywac?
Załączniki
2017-03-28-2624.jpg
2017-03-28-2624.jpg (108.46 KiB) Przejrzano 2404 razy
koronka

Re: Amalgamatowe plomby

Post autor: koronka »

Żaden problem, wystarczy podejść do stomatologa i zmienić na wypełnienia białe, kompozytowe. Cena tak jak przy plombowaniu normalnym, chyba, że dochodzi dodatkowe leczenie(np próchnicy, kanałowe, czyszczenie kamienia nazębnego)
Pozdrawiam!
Nataliaaa2
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 61
Rejestracja: 28 kwie 2016, o 08:35

Re: Amalgamatowe plomby

Post autor: Nataliaaa2 »

Jaki jest to koszt na nfz ? Te biale plomby sa slabsze od tych amalgamatowych? Czy zęby z tak dużymi wypełnieniami mają szansę jeszcze "przetrwac" dłuższy czas przy odpowiedniej higienie? Czy może powinny być założone koronki lub coś co pomoże im przetrwac? Co z tymi ostatni zębami tzw. zębami mądrości, czy w pewnym wieku i np. z takimi wypełnieniami powinny byc usuwane?? Tak słyszałam, ale nie wiem czy to prawda...
koronka

Re: Amalgamatowe plomby

Post autor: koronka »

Nataliaaa2 pisze:Jaki jest to koszt na nfz
to zależy od ząbka(który),rodzaju materiału użytego(a jest ich kilka) cena jest od 50 zł wzwyż
Nataliaaa2 pisze: Te biale plomby sa slabsze od tych amalgamatowych?
proszę się nie obawiać wytrzymaj dostatecznie długo,ważna jest okresowa wizyta sprawdzająca stan uzębienia,mogą wytrzymać 10 lat i dłużej.
Ocenę stanu uzębienia, trzeba pozostawić już stomatologowi a dot. zębów mądrości, wcześniej czy później zachodzi konieczność usunięcia, zwykle zaleca się usunięcie.Oczywiście można leczyć ale to są zmarnowane pieniądze, szybko się psują.Nie zawsze jest konieczność nawet na takie ząbki zakładać koronki,wystarczy kompozyt czy inny materiał.
Pozdrawiam.
Nataliaaa2
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 61
Rejestracja: 28 kwie 2016, o 08:35

Re: Amalgamatowe plomby

Post autor: Nataliaaa2 »

a na pozostale zabki wypelnione czarna plomba takze polecilaby Pani biale plomby? Czy moze lepiej cos innego. Moze wypelnienie onlay inlay? Czy warto? Te czarne plomby są juz ponad 10 lat i gdyby nie walor estetyczny, to nie byłoby pomysłu o ich wymianie... Jesli chodzi o biale plomby, to ktore bylby odpowiednie i najlepsze na wymiane tych czarnych?
Nataliaaa2
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 61
Rejestracja: 28 kwie 2016, o 08:35

Re: Amalgamatowe plomby

Post autor: Nataliaaa2 »

Po wizycie stomatologa i niestety same zle wiesci. Tych czarnych plomb Pani doktor nie chce ruszac. Mowi, ze duze prawdopodobienstwo pekniecia zebów jesli zaczełaby wybierac te plomby. Osemki w ogole jeszcze nie wyrosły. Nie wiem co o tym myslec. Doktor mowila ze 6 i 7 maja tyle tej plomby, ze jak sie wykrusza kolejny az to trzeba bedzie zrobic z plomby, takie mocniej korone zeba zeby juz wiecej nie wiercic, koszt jedenego odbudowanego zeba 150 zl. Jednak nie chodzi tu o pieniadze, tylko nie jestem pewna czy to dobre rozwiazanie? Pytalam czy nie lepiej zrobic koronke, mowila ze nie. W dodatku pojawily sie dwie dziurki w gornych jedynkach. To juz chyba tragedia, a przeciez dbam o zeby... Prosze o jakas porade. Czy isc do innego lekarza. Teraz bylam na Nfz, moze lepiej isc prywatnie? A moze ta Pani doktor ma racje, ze lepiej nie ruszac tych plomb??? A moze nie chce jej sie tego robic na NFZ??? Już sama nie wiem. Szkoda, że nie moge isc do Pani wizyte :) Pani zaufałam.
koronka

Re: Amalgamatowe plomby

Post autor: koronka »

Ocenić to można na wizycie,zrobienia pantomogramu ząbków, być może leczenia kanałowego a być może jeśli będą się rozpadać albo koronki albo pełne wypełnienia z odbudową ząbków. Nie ma tu jakiś specjalnych problemów. To tylko kwestia czasu i oczywiście kosztów.
W tym przypadku jest tu też kwestia estetyki szczególnie u kobiet.
Powiem też tak(oczywiście decyzja należy do Pani) jeśli nie ma problemów(pomijam estetykę) to zostawić plomby aż do czasy ich wypadnięcia, czy konieczności wymiany z innych przyczyn i wówczas sukcesywnie wymieniać.
Dzisiaj wystarczy korzeń(zdrowy) aby odbudować ładny ząbek, odbudowuje się ząbki złamane poniżej linii dziaseł.
Pozdrawiam.
Oczywiście w takich przypadkach ,niestety, trzeba robić to prywatnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post