Problem gastryczny

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Cryspi
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 11:18

Problem gastryczny

Post autor: Cryspi »

Witam wszystkich. Piszę na tym portalu, gdyż nie wiem co dalej robić.
Mam 23 lata. Od około 3 lat mam problem.
Zaczęło się w technikum. Nie wiem czy to ma coś wspólnego z początkiem tego ale jakoś po tym się zaczęło, a mianowicie:
Pojechałem na 20 urodziny koleżanki z klasy. Wiadomo, że takie imprezy zakrapiane są alkoholem. O wiele za dużo wtedy wypiłem i do tego pomieszałem różne trunki ze sobą. Po imprezie nocowałem u dziewczyny w domu. Leżałem na łóżku ale jako, że nie mogłem się zbytnio ruszyć, gdyż każdy ruch powodował odruch wymiotny nie mogłem pobiec zwymiotować do łazienki. Nie chciałem też zwymiotować w pokoju więc udało mi się wstrzymać wymioty. Do tygodnia nie mogłem się pozbierać, czułem się strasznie od nudności po bóle brzucha itp.
Po jakimś tygodniu wszystko ustało, zacząłem czuć się znowu normalnie jak dawniej.
Poszedłem przejść się z kolegami kilka dni później. Szliśmy dosyć szybkim tempem, gdyż szła burza i chcieliśmy zdążyć. Poczułem bardzo silne i ostre kłucie, jakby zwykła kolka ale wyżej w prawym górnym rogu brzucha zaraz pod żebrami.
Było to tak silne, że aż mnie zginało w pół. Ten ból trzymał kilkanaście minut po czym nagle ustał. Zdarzało mi się tak jeszcze pare razy.
Potem przestałem miewać takie bóle, z wyjątkiem sytuacji w których biegłem. Podczas dłuższego biegu do tej pory tak miewam.
Następną rzeczą jaka mi się zaczęła przytrafiać i przytrafia nawet teraz gdy piszę ten post jest uczucie denerwującego i niekiedy kłującego ucisku w miejscu, w którym czułem tą kolkę. Niekiedy te uczucie przypomina lekki ból ale zazwyczaj jest to strasznie niekomfortowe i drażniące uczucie "wciskania dwóch palcy". Zazwyczaj odczuwam to tylko w jednym miejscu ale bywa, że te uczucie jakby emanowało w całym prawym boku od góry do dołu. Niekiedy czuć to tak jakby spływała mi tam po jelicie żółć, uczucie takiej ostrości. Miewam też takie kłucia w prawym dolnym boku brzucha tam gdzie wyrostek, dlatego czasami martwiłem się, że może łapie mnie wyrostek.
Stolec. Stolec oddaje od 1 razu do 3 razy dziennie. Zazwyczaj jak zjem coś większego i zazwyczaj po wstaniu. Na początku był normalny. Z czasem zaczął przypominać świeżo wyciśniętą piankę do okien. Gdy jest twardszy ale tak też bez przesady z tą twardością jest trochę spłaszczony kształtem przypomina trójkąt.
Byłem z tym u lekarza już dużo razy. Robiłem różnorakie badania krwi, moczu, kału i wychodziły pięknie.
Poszedłem do gastrologa. Robił mi na krew w stolcu, wkładał palec do odbytu, robił gastroskopie, kazał zrobić markery i wszystko wyszło w porządku. W końcu powiedział, że to zespół jelita drażliwego i przepisał Zirid, ranigast i jeszcze jakieś tabletki w biało-czerwonym opakowaniu na "g" nazwy dokładnie nie pamiętam. Brałem i powiem szczerze, że na początku nic to nie dawało ale po jakimś czasie nawet zapomniałem o tym problemie, miesiąc spokoju po czym znowu i wtedy do uczucia zwykłego ucisku doszło uczucie kłucia.
Z reguły jestem chyba (moim zdaniem) hipochondrykiem. Zawsze szukam przyczyn w internecie a tam wiadomo na co się ciągle trafia szukając przyczyny objawów.
Bardzo proszę o zerknięcie na ten długi post i powiedzenie czy jeszcze coś mogę zrobić czy zdać się na tego gastrologa i nie szukać dziury w całym?
Dodam jeszcze co może być istotne. Mam od dziecka owsiki, których nigdy nie leczyłem, tzn robiłem sobie sam lewatywe z wody (młody i głupi) ale pomagało.
Załączniki
Czerwonym okręgiem zaznaczyłem obszar, w którym czuje ucisk.<br />Czarnym miejsce, w którym niekiedy czuje ostrość i kłucie.
Czerwonym okręgiem zaznaczyłem obszar, w którym czuje ucisk.
Czarnym miejsce, w którym niekiedy czuje ostrość i kłucie.
lower-40818_640.png (278.28 KiB) Przejrzano 2408 razy
dimedicus

Re: Problem gastryczny

Post autor: dimedicus »

Co to oznacza
Cryspi pisze:Mam od dziecka owsiki
i nie było leczenia? Jeśli robiono badania to powinny wykazać zmiany a więc bardzo wątpliwe aby występowały owsiki. Raczej podejrzewam grzybicę.
Proszę przedstawić opis gastroskopii. Czy również wykonano usg? proszę o opis
Opisane objawy wskazują na wyrostek,zapewne wątrobę czy pęcherzyk żółciowy.
Czy jest stosowana jakaś dieta,jak z regularnością posiłków,jakieś sporty,jak z kondycją
Cryspi
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 11:18

Re: Problem gastryczny

Post autor: Cryspi »

Z owsikami tak wygląda sprawa, iż zacząłem mieć je od dziecka. Były dni, że dokuczały naprawdę mocno ale później przeszło - zazwyczaj po zastosowaniu lewatywy lub wypiciu żuru. Był okres kilkuletniego spokoju i wróciły. Nie leczyłem się na nie nigdy, gdyż przeważnie miałem 3-4 dni objawy tj. swędzenie wewnątrz odbytu oraz białe małe glisty na stolcu ale później kilka miesięcy spokoju, następnie powtórka i znowu.
Nigdy specjalnie nie poszedłem do lekarza z nimi a jak byłem przy okazji czego innego to po prostu o nich zapominałem, gdyż nie miałem akurat wtedy z nimi problemu (tzn nie dokuczały).
Teraz też nie dokuczają a na stolcu niekiedy dają się zauważyć. Byłem wczoraj u lekarza odnośnie innej sprawy i zapomniałem znowu o nich wspomnieć.

Jeżeli chodzi o gastroskopie i ogólnie wyniki to wrzucę zdjęcia w tym poście.
Problem z wyrostkiem? A wyrostek to nie nagły ból zakończony szpitalem? Raczej nie dręczyłby mnie tak długo, tym bardziej że będąc u gastrologa naciskał brzuch w tamtym miejscu i nic nie mówił ani mnie nic nie bolało przy nacisku.
A co Pan ma na myśli, jeżeli chodzi o wątrobę lub woreczek?
I nie. USG mi nie robili.
Załączniki
Badania ogólne 2/2
Badania ogólne 2/2
18035772_1087849617986050_2065873901_n.jpg (51.71 KiB) Przejrzano 2404 razy
Badania ogólne 1/2
Badania ogólne 1/2
17974384_1087849641319381_889588917_n.jpg (62.63 KiB) Przejrzano 2404 razy
Markery
Markery
18009666_1087847424652936_1706299827_n.jpg (68.4 KiB) Przejrzano 2404 razy
Gastroskopia
Gastroskopia
18035749_1087848547986157_744650876_n.jpg (34.49 KiB) Przejrzano 2404 razy
Cryspi
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 11:18

Re: Problem gastryczny

Post autor: Cryspi »

Czy jest stosowana jakaś dieta,jak z regularnością posiłków,jakieś sporty,jak z kondycją[/quote]


Jeżeli o to chodzi to diety nie mam, posiłki jadam różnie. Zazwyczaj między śniadaniem i obiadem nie podjadam, potem przed kolacją coś zawsze skubnę ale nie dużo, kolacja ale o różnych porach (staram sie nie jeść zaraz przed snem) i to na tyle.
Sportów nie uprawiam, kondycja powiedziałbym bardzo słaba. Po przebiegnięciu kilkuset metrów dostaje zadyszki i nie jednokrotnie kręciło mi się w głowie. Jako, że mieszkam na terenie wiejskim muszę wykonywać prace na podwórku. Przy ostatnim cięciu drewna siekierą myślałem, że szybciej padnę niż potnę drewno o średnicy 40cm.

I jeszcze przypomniały mi się dodatkowe objawy, o których zapomniałem napisać wcześniej. Jelita strasznie głośno niekiedy pracują, burczą jak żołądek gdy jest się głodnym. Mam gazy i praktycznie codziennie mam wzdęty brzuch. Dodatkowo biały nalot na języku i nieświeży zapach (z rana aż smród) z buzi nawet po umyciu zębów.
dimedicus

[Link] Rodzaje diet

Post autor: dimedicus »

Na początek podstawą będzie wyleczenie się z owsików.Można to wyleczyć
Dodatkowo leczenie w kierunku ZJD(Zespół Jelita Drażliwego) tu również jw leczenie może prowadzić lekarz I kontaktu.
Proszę wdrożyć reżim żywnościowy stosowany przy chorobach gastrycznych wraz dietę lekkostrawną diety-rodzaje-diet-f24.html leki zleci lekarz,niektóre można kupić w aptece bez recepty.(leki na wzdęcia oraz poprawiające perystaltykę jelit)
Proszę też postarać się o skierowanie na badanie kardiologiczne a przynajmniej na badanie EKG
Cryspi
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 11:18

Re: Problem gastryczny

Post autor: Cryspi »

A czy owsiki albo jakiś inny pasożyt (jeżeli tak to jaki) może być odpowiedzialne za te dziwne uczucie/ból/kłucie w tym prawym górnym boku jelita?
Od wczoraj np. mam uczucie jakby coś ostrego spływało mi od tamtego miejsca w dół aż do miejsca gdzie jest wyrostek (co jakiś czas też koli mnie lekko w prawym dolnym boku.
Czy to jest zwykłe ZJD? Ale przy ZJD raczej kał nie ma zmienionego kształtu?
Nie wiem. Co Pan o tym sądzi po przestudiowaniu wyników i objawów? ZJD?
dimedicus

Re: Problem gastryczny

Post autor: dimedicus »

Oczywiście obecność pasożytów może się objawiać w różnych częściach jelit.
Nigdzie nie jest powiedziane, że przy ZJD stolec ma odbiegać od normalnego,u każdego to różnie bywa
Wstępnie oceniam na pasożyty i to jest podstawą do leczenia a później się zobaczy jakie będą objawy.
Proszę pamiętać obecność pasożytów nie jest obojętna dla zdrowia.
Cryspi
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 11:18

Re: Problem gastryczny

Post autor: Cryspi »

Byłem ostatnio u lekarza. Dostałem tabletki na poprawę perstaltyki jelit. Powiedziała, że jak nie przejdzie do miesiąca to da mi skierowanie na kolonoskopie.
Codziennie zastanawiam się i boję co to może być. Te tabletki łykam już od tygodnia i jak na razie zero poprawy a nawet jeszcze gorzej.
Te uczucie tego trzymania, nacisku trudno to jednoznacznie określić już mnie nie opuszcza. Jedynie gdy kładę się na prawym boku mam spokój. Tyle tylko, że te uczucie wędruje sobie po prawej stronie brzucha. Zwykle jest zaraz pod żebrami ale bywa i na środku prawej strony czy przeistacza się w klucie dołu koło pachwiny.
Męczą mnie wzdęcia, ciągłe śmierdzące gazy (niekiedy mokre, zostawiające ślad na majtkach), odbija mi się co jakiś czas nawet gdy nic nie jem i mam niesmak w ustach.
Stolec raz jest w grudki, raz normalny, raz jak budyń, raz jak ja to oceniam wygląda jak świeżo wyciśnięta pianka do okien, raz spłaszczony.
Dzisiaj jak leżałem na plecach zaczęło mi bulgotać w prawym boku ale tak bardziej z tyłu jakby w plecach, z resztą bulgotania w tamtym rejonie występują u mnie często ale zazwyczaj z przodu a nie jak teraz z tyłu.
Lekarze dają mi nic nie dające tabletki raz za razem a wyniki jak powyżej super.
Co Pan myśli o USG jamy brzusznej? Tego nie robiłem a trochę boję się kolonoskopii.
boni1
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 1 sty 2016, o 19:02

Re: Problem gastryczny

Post autor: boni1 »

Cryspi ja osobiście sam bym Ci radził zrobić kolonoskopię, gdyż jak zaczęły się u mnie problemy z żołądkiem to ją też zrobiłem - nie jest straszna (dla mnie gorsze było wypicie w przeddzień tego 4 l fortransu). Usg jamy brzusznej też zrobiłem - a robiłem te badania na zasadzie eliminacji innych ewentualnych schorzeń, ale to co czytam w Twoich postach, to już dawno bym zrobił kolonoskopię, tym bardziej, że nieciekawe są Twoje stolce, gazy, wzdęcia i ogólnie dyskomfort w jamie brzusznej, a to może być związane z jelitem grubym - upewnij się sam!. Głowa do góry i nie bój się kolonoskopii (można ją też zrobić w znieczuleniu). Pozdrawiam
Cryspi
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 11:18

Re: Problem gastryczny

Post autor: Cryspi »

Na początku myślałem, że przejdzie. Gdy nie przeszło przez pare miesięcy poszedłem pierwszy raz do lekarza. Wiadomo krew, mocz itp. Wszystko ok. No to jedziemy dalej kał - ok. Dali mi jakieś tabletki i nic. Potem lekarka się poddała i wysłała mnie do gastrologa. Gastrolog zrobił mi gastroskopie od ręki bo byłem bez śniadania. Wyniki masz u góry. Potem pomacał po brzuchu, wsadził palec do tyłka powiedział, że wszystko ok. Diagnoza ZJD. Mnie to jakoś nie uspokoiło więc dał mi na markery, markery ok. Dalej nie mogłem spokojnie funkcjonować. Powiedział żebym zrobił sobie usg.
Na usg już nie poszedłem bo stał się jakiś cud i na 1-2 miesiące przeszło wszystko.
Myślałem, że mam z głowy problem i niedawno powrót.
Znajomym i rodzinie nawet już o niczym nie mówię bo mają mnie za totalnego hipochondryka.
Ostatnio poszedłem do nowej P. Doktor. Trzy wizyty a ona już mnie rozpoznaje z wejścia i wie po co przychodzę. Tylko mi leki przemienia a one nic nie skutkują.
Poświęcę tą 100 i zrobie sobie USG. Jak te usg nic nie wykaże to już trudno pójdę po skierowanie do szpitala na kolonoskopie.
Boje się nie tyle badania co jego wyniku. Ja jestem strasznie strachliwy pod względem chorób. Pocieszam się, że markery wyszły dobrze i nie mam krwi w stolcu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post