Pończochy uciskowe na żylaki nóg

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Pontos01
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 1 mar 2017, o 20:37

Pończochy uciskowe na żylaki nóg

Post autor: Pontos01 »

Witam,
po ostatniej wizycie u chirurga naczyniowego po badaniu doppler kończyn dolnych okazuje się że mam żylaki które kwalifikują się na stropping.
Lekarz zalecił nosić pończochy uciskowe, od paru dni boli mnie noga. Boję się że jak je ubieram( bardzo mocno uciskają ) może dojść do oderwania się zakrzepu .
Zawsze było mówione że nie można nosić obcisłych uciskających spodni bo jest to niezdrowe. A jednak po coś są ponczochy które mają uciskać , proszę o wytłumaczenie na czym to polega
Meneus

Re: Pończochy uciskowe na żylaki nóg

Post autor: Meneus »

Objawy bólowe są związane raczej z utrudnionym odpływem żylnym, chociaż czasem sama pończocha jest źle tolerowana.
Proszę zakładać pończochy przed opuszczeniem nóg a w miarę możliwości odpoczywać z nogami uniesionymi.
Zadaniem pończochy jest usprawnić odpływ krwi żylnej oraz zapobiegać bólom.Na dziś radzę jeszcze stosować aby zapobiec zespołowi pozakrzepowym a z lekarzem porozmawiać o tych stanach,może lepszym rozwiązaniem będzie stosowanie podkolanówek.
Taki stan jak
Pontos01 pisze:Zawsze było mówione że nie można nosić obcisłych uciskających spodni bo jest to niezdrowe.
jest związany bardziej z uciskiem na nerwy oraz mięśnie a to może prowadzić utrudnienia w przepływie krwi. Tyle że tu mówimy o bardzo obcisłych spodniach.
Szpital Pulsmed
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 16 lis 2016, o 17:17

Re: Pończochy uciskowe na żylaki nóg

Post autor: Szpital Pulsmed »

Ucisk rajstop przy każdym stawianym kroku, masuje kończynę i zmusza do efektywności działania tzw. pompę mięśniową podudzia. Nie dopuszcza to do zalegania krwi w kończynie, powstawania skrzeplin w żyłach i ułatwia gojenie się owrzodzeń żylnych. Ucisk zmniejsza obrzęk i przywraca kończynom fizjologiczne kształty.

Najwięcej zalegającej krwi gromadzi się wokół kostek, dlatego wyroby tego typu są w tym miejscu bardzo ciasne. Ich ucisk stopniowo zmniejsza się i w połowie uda jest już minimalny.
alekswawr
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2018, o 07:41

Re: Pończochy uciskowe na żylaki nóg

Post autor: alekswawr »

może spróbuj kupić jakieś inne pończochy. Jak moja mama miała to nie miała aż tak źle, a jej pomagało. Brałam jej z tej stronki jakbyś chciała też :) [mod]
velurka
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 22 cze 2018, o 17:32

Re: Pończochy uciskowe na żylaki nóg

Post autor: velurka »

Moja mama musi nosić takie pończochy bo byla na zabiegu skleroterapii w klinice flebologii. Ale na szczęście dużo tego noszenia jej nie zostało. Najważniejsze, że pozbyła się żylaków, nie będą jej bolały nogi i w lecie będzie mogła chodzić bez rajstop.
Annal32
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2019, o 21:15

Re: Pończochy uciskowe na żylaki nóg

Post autor: Annal32 »

Ja miałam zabieg kilka miesiecy temu. W Klinice w Warszawie. Musiałam niosić ponczochy, ale naszczescie była zima i nie było ich widać. W Klinice pokazlai mi jak je zakładać i mogłam je na miejscu kupic, mają duzy wybór.
melmanka

Re: Pończochy uciskowe na żylaki nóg

Post autor: melmanka »

Pończochy ponoć pomagają ale jeszcze warto pobrać kapsułki maxi3vena, które wzmagają przepływ krwi, wzmacniają ściany żył, nogi mi przestały puchnąć, nie czuję w nich ciężkości a pod koniec dnia już mnie nie bolą.
puddinga
Użytkownicy
Posty: 18
Rejestracja: 22 mar 2018, o 20:35

Re: Pończochy uciskowe na żylaki nóg

Post autor: puddinga »

to chyba też muszę się za takim suplementem rozejrzeć, przez pracę siedzącą cały dzień nogi mnie bolą i nawet w nocy mnie budzą skurcze :(
CentrumSynergiaCH
Użytkownicy
Posty: 194
Rejestracja: 5 mar 2018, o 22:14

Re: Pończochy uciskowe na żylaki nóg

Post autor: CentrumSynergiaCH »

Terapia uciskowa ma na celu skoncentrować odpływ na żyłach głębokich a zmienione strukturalnie żyły powierzchowne odciążyć, zmniejszyć ich światło poprzez ucisk a co za tym idzie zmniejszyć przepływ przez nie krwi. pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post