Jednostronne zapalenie zatok

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
takemeaway
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 3 sie 2017, o 12:43

Jednostronne zapalenie zatok

Post autor: takemeaway »

Cześć,

ok. miesiąc temu dotknęło mnie kolejne w życiu zapalenie zatok (średnio raz na 6-12 miesięcy), które tym razem zostało wzbogacone o niewystępujący przedtem objaw - lekko metaliczny posmak w jamie ustnej. Powód zachorowania jest w dużej mierze znany - 6 tygodni w krajach tropikalnych tj. ciągłe zmiany temperatur, spanie w (zapewne) nieczyszczonej klimatyzacji, jazda skuterem itp.

Po powrocie nie stwierdzono ciężkiego zapalenia i zapisano jedynie Flixonase + Sinupret Extract. Po ok. 10 dniach zużyłem opakowanie tabletek i odłożyłem też steryd, aby sprawdzić czy minęło. 2-3 dni czułem się w porządku, a chwilę potem temat zaczął się od nowa, znów z metalicznym posmakiem. Postanowiłem iść bardziej w naturę - inhalacje z olejku oregano i przepłukiwanie nosa roztworem wody z solą. Niestety przez własną głupotę stwierdziłem w pewnym momencie, że może dobrze kontynuować steryd, skoro rzekomo jest bezpieczny i ludzie stosują go długoterminowo. Kombinacja inhalacja + steryd mocno podrażniła błonę śluzową, choć tylko po jednej, tej gorszej stronie (tam gdzie lekko skrzywiona przegroda). Odłożyłem więc steryd znów na kilka dni w oczekiwaniu aż nos dojdzie do siebie. Dziś spróbowałem go znowu i uczucie w nosie jest dziwne. Po użyciu jednostronnie rwie, co czuć aż po gardło (także jednostronnie) - tak jakby naciągały się tam jakieś żyłki. Nie bardzo wiem jak leczyć się dalej.

Pytanie nr 1: Czy ktoś doświadczył kiedyś metalicznego posmaku razem z zapaleniem zatok? Internety wszem i wobec piszą, że to dość powszechne, a dwóch otolaryngologów, których się radziłem stwierdziło dość stanowczo, że nie widzą związku.

Pytanie nr 2: Co lepsze w kontynuacji leczenia? Odstawić póki co steryd, dopóki rwie? A może lekkie rwanie to naturalne odczucie przy zawalonej zatoce? Znaczy, że się oczyszcza?

Z góry dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post