Czy to skutek stresu...?

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
padpdz
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2017, o 18:41

Czy to skutek stresu...?

Post autor: padpdz »

Witam,

jestem 22 letnią kobietą. Jest za mną trudny okres, zakończenie studiów, problemy w związku, remont mieszkania, problemy zdrowotne mojej mamy. Zaczęłam odczuwać mrowienie na powierzchni dłoniowej rąk i podeszwowej stóp. Wystraszyłam się i pojechałam na sor. Tam lekarka powiedziała że to właśnie przez stres, dała mi kroplówkę z magnezem i kazała się mniej stresować. Tak było miesiąc temu. Faktycznie odczułam poprawę, piłam melisę, jak czułam się zdenerwowana brałam Milocardin. Przez 3 tygodnie było dobrze. Z początkiem sierpnia podjęłam pracę w popularnej restauracji fast-food, gdzie wiadomo jest pośpiech, nowi pracownicy, niecierpliwi klienci, dodatkowo problemy w związku. I znów od 4 dni mam te mrowienia. Nie tak duże jak wtedy ale jednak. Czy powinnam się martwić? Udać do lekarza specjalisty? Dodam że w lipcu robiłam pełną morfologię i wyszła ok, w rodzinie nie mam osób chorujących na choroby neurologiczne ani żadne inny przewlekłe. NIE MAM DRĘTWIENIA, WIDZĘ DOBRZE, NIE MAM ZMNIEJSZONEJ SIŁY MIĘŚNIOWEJ ORAZ NIE MAM ZABURZEŃ RÓWNOWAGI.
synapsa
Użytkownicy
Posty: 85
Rejestracja: 21 paź 2017, o 13:48

Re: Czy to skutek stresu...?

Post autor: synapsa »

Wszelkie mrowienia,drętwienia/parestezje/wymagają konsultacji neurologicznej.Nie jestem wróżką .Pełne badanie neurologiczne jest konieczne i neurolog postawi diagnozę.Przyczyna może być błaha lub poważna.
Wynik badania krwi niewiele tu znaczy.
Druga sprawa to stress i nie wiązałbym tego z pierwszą ale nie wykluczone.Jeżeli zaczynasz mieć zaburzenia snu,nieokreślony lęk,tak zazwyczaj zaczyna się choroba lękowa/nie lubię tego słowa - "nerwica"/.
Nie rozumiem tego magnezu na SOR-rze i jak lekarz może "kazać się mniej stresować"?.Może byłaś zdenerwowana podczas badania.Nie wiem.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post