Jakie kosmetyki hipoalergiczne?

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
Tutus
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 6 paź 2017, o 11:43

Jakie kosmetyki hipoalergiczne?

Post autor: Tutus »

Mam takie pytanie co do kosmetyków dla osoby ze skłonnością do alergii bo powiem szczerze już sama nie wiem co mam używać. Dermatolog zalecił dermokosmetyki ale powiem szczerze nie za bardzo jestem z nich zadowolona. Po użyciu kremu do twarzy mam wrażenie, że mam na twarzy maskę. Koleżanka proponuje mi kosmetyki naturalne [mod]. Są hipoalergiczne i naturalne. Czy ktoś z Was stosuje?
Awatar użytkownika
patrycjakozmicka
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2017, o 12:24

Re: Jakie kosmetyki hipoalergiczne?

Post autor: patrycjakozmicka »

Hipoalergiczne dostaniesz w większości drogerii. Trudno polecić jednoznacznie, ponieważ każdy z nas inaczej zareaguje.
Awatar użytkownika
Cookie
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2017, o 00:55

Re: Jakie kosmetyki hipoalergiczne?

Post autor: Cookie »

Kosmteyki hipoalergiczne mają w składzie składniki powszechnie uważane za „bezpieczne”, ale jest to bardzo indywidualna sprawa i nawet taki hipoalergiczny kosmetyk może uczulić.
Ja polecałabym wybieranie kosmetyków z krótkim i prostym składem. Wtedy, w razie ewentualnej reakcji alergicznej, łatwiej jest zidentyfikować składnik, który nam nie służy.
Stiv
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2017, o 21:26

Re: Jakie kosmetyki hipoalergiczne?

Post autor: Stiv »

Korzystam z Cleadermy, DCB na zmarszczki i Hand Crem do rąk i Foot Cream do stóp. Jestem zadowolony <brawo>
Jagoda4953
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2017, o 09:52

Re: Jakie kosmetyki hipoalergiczne?

Post autor: Jagoda4953 »

Dziewczyny a słyszałyście takim kremie hydroface? Podobno jest dobry dla alergików. Wszędzie go ostatnio polecają, więc chyba jest skuteczny.
Awatar użytkownika
Gatka987
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2018, o 14:49

Re: Jakie kosmetyki hipoalergiczne?

Post autor: Gatka987 »

Kosmetyki hipoalergiczne najlepiej wypróbować samemu, bo nie każdy może być odpowiedni dla skóry. Kremy Cetaphil albo LRP są chyba najczęściej używane przez alergików. Iwostin także może się sprawdzić.
halina55
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 28 sty 2018, o 22:46

Re: Jakie kosmetyki hipoalergiczne?

Post autor: halina55 »

Na każdym kosmetyku hipoalergicznym jest zaznaczone że jest oon właśnie hipoalergiczny. Zacznij najlepjej próbować aż znajdziesz właściwy dla ciebie.
MarcelinaZ
Użytkownicy
Posty: 18
Rejestracja: 8 cze 2018, o 21:41

Re: Jakie kosmetyki hipoalergiczne?

Post autor: MarcelinaZ »

Kosmetyków z bezpiecznym składem najlepiej szukać w aptece, ja jestem fanką Cetaphil MD Dermoprotektor. Na dobry skład, jest przebadany dermatologicznie. Stosuje na całe ciało. Łagodzi podrażnienia nawet takie po depilacji. Można kupić w aptece, poleciła mi go przyjaciółka i teraz to mój ulubiony kosmetyk.
Natunia
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2018, o 09:43

Re: Jakie kosmetyki hipoalergiczne?

Post autor: Natunia »

ja stosuje bell hipoallergenic, kolorówkę, jestem bardzo zadwolona
Awatar użytkownika
Richevon
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 9 paź 2018, o 14:30

Re: Jakie kosmetyki hipoalergiczne?

Post autor: Richevon »

halina55 pisze:
15 lut 2018, o 08:02
Na każdym kosmetyku hipoalergicznym jest zaznaczone że jest oon właśnie hipoalergiczny. Zacznij najlepjej próbować aż znajdziesz właściwy dla ciebie.
Masz rację - ale jeszcze lepsze jest czytanie składów kosmetyków. Nie zawsze etykieta mówi to, co tak naprawdę kryje w sobie dany preparat. Nie może on składać się z parabenów, sztucznych barwników, substancji zapachowych czy alkoholi, które przesuszają skórę (Richevon na zmarszczki nie ma takich dodatków, dlatego jest bezpieczny dla każdej skóry). Poza tym czytanie składów to dobre rozwiązanie dla tych, którzy sa uczuleni na konkretny składnik.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post