Wyprysk na dłoniach i stopach.

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
Pola123
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2018, o 22:03

Wyprysk na dłoniach i stopach.

Post autor: Pola123 »

Witam. Od 16 lat borykam się z problemem wyprysku na dłoniach i stopach. Wielokrotnie zwiedzałam wiele gabinetów dermatologicznych i alergologicznych ale żaden z lekarzy nie był w stanie stwierdzić co to jest. Jedyne co słyszałam to: alergia kontaktowa ale na co, to do tej pory nie wiem. Ostatni z lekarzy stwierdził łuszczycę, ale leki niestety nie pomagają a nawet pogorszyły sytuacje, w tym momencie mam najgorszy stan skory w swoim życiu. Proszę o opinie. Już nie mam siły, stosowałam już chyba wszystko a i limit lekarzy i ich specjalizacji został wyczerpany. Nie wierze, ze ktoś jest mi w stanie pomoc. Czy to możliwe, aby była to alergia pokarmowa albo nietolerancja któregoś z produktów spożywczych? Dodam, że skóra pęka, tworzą się rany. W czasie, gdy jeszcze miałam wf po każdym kontakcie z piłka lub po mocnym uderzeniu naskórek pękał i krwawił. W tym momencie wyglada to tak
Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam.
Załączniki
wyprysk-na-dloniach-1.jpeg
wyprysk-na-dloniach.jpeg
medykamenty01
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwie 2018, o 22:25

Re: Wyprysk na dłoniach i stopach.

Post autor: medykamenty01 »

Na początek przepraszam, bo przeczytałam wytrysk :D

Wygląda mi to na alergię. Nie dziwię się, że szukasz pomocy i że jest to dla Ciebie przykry problem. Czy miałaś robione testy alergologiczne? Przecież żeby stwierdzić alergię to wypadałoby zrobić testy i określić na co masz tą alergię.

Jeśli nie miałas testów to idź jeszcze raz do lekarza i zapytaj o testy alergologiczne.
Pola123
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2018, o 22:03

Re: Wyprysk na dłoniach i stopach.

Post autor: Pola123 »

Dziękuje za odpowiedz. Miałam robione testy, wiele lat temu, jeszcze jako dziecko. I takie ogromne na plecach, które w zasadzie nic nie pokazały, ale tez zwykle na przedramieniu i wyszły typowe alergie: roztocza, trawy, sierść kota etc. Z tego co pamietam. Skóra się cały czas pogarsza, nie ma żadnej poprawy, są nowe ogniska zapalne... nie ufam już lekarzom, ostatni pogorszył moja sytuacje- wydaje mi się, ze to od przepisanych leków w tym momencie mam dużo gorszy stan skory.
MarcelinaZ
Użytkownicy
Posty: 18
Rejestracja: 8 cze 2018, o 21:41

Re: Wyprysk na dłoniach i stopach.

Post autor: MarcelinaZ »

A może trzeba zmienić pielęgnacje? Kiedy miałam problemy skórne lekarz zalecił mi stosowanie dermokosmetyków. Używałam do mycia ciała emulsji micelarnej a następnie balsamu nawilżającego cetaphil dermoprotektor. Skóra szybko się zregenerowała, jest nawilżona, gładka, bez podrażnień. Może warto spróbować?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post