Czy mogę mieć depresję?

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Magdaaa
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2019, o 20:40

Czy mogę mieć depresję?

Post autor: Magdaaa »

Zacznijmy od tego, że mam 17 lat. Kiedy byłam w szóstej klasie miałam przyjaciółkę. Nie przyszłoby mi nawet do głowy że mogłabym ją stracić, tym bardziej zabolało mnie kiedy zostawiła mnie dla innej koleżanki. Wtedy pierwszy raz to zrobiłam... Pocięłam się. Byłam pewna że to przeze mnie i chciałam się jakoś za to ukarać. Od tamtego czasu mam wrażenie, że wszystko złe co spotyka ludzi w moim otoczeniu jest moją winą. Nawet jeśli nie ma to ze mną nic wspólnego, czuję że muszę za to przeprosić, bo mam okropne wyrzuty sumienia... Potem przez jakiś czas nie działo się nic szczególnego, aż pewnego lata otarłam się o anoreksję i bulimię. Miałam obsesję na punkcie swojej wagi. Z dnia na dzień jadłam coraz mniej, aż w końcu nie jadłam nic. Piłam tylko wodę. Znów się cięłam, tym razem by pamiętać, żeby nie jeść, żeby nawet o tym nie myśleć. Ten okres nie trwał długo, bo zaledwie miesiąc. Ale w ciągu tego miesiąca schudłam ponad 5 kilogramów. Potem znów była przerwa od podobnych wydarzeń. Mniej więcej do połowy minionego lata. Miałam nieprzepartą ochotę aby się okaleczać, robić sobie krzywdę. Lubiłam mieć rany. Nie odczuwałam wtedy jakiejś satysfakcji czy podniecenia, po prostu chciałam żeby były. Tak było do listopada tego roku. Poznałam przez internet chłopaka. Piszemy razem do tej pory. Został moim przyjacielem. Opowiedziałam mu swoją historię i ze względu na niego już się nie tnę i staram się o tym nie myśleć, choć czasem nie mam na to wpływu. W sylwestra trochę przesadziłam z alkoholem. Zaczęły mnie dręczyć myśli, że wystarczyło napisać chwilę później i nigdy bym nie poznała tego mojego przyjaciela. Ta myśl tak mnie przeraziła, że zaczęłam płakać. Później często na trzeźwo przychodził ten strach i był tak silny, że mną trząsł. Próbowałam zapić ten strach, ale to by mnie prędzej doprowadziło do choroby wątroby niż poprawy mojego stanu. Strach trochę ustąpił, ale w jego miejscu pojawił się smutek. Pojawiający się znikąd. Potrafił przyjść w każdym momencie. Nawet kiedy się śmiałam, nagle przestawałam i łzy same spływały mi po policzkach, choć nie miałam żadnego ku temu powodu. Ten stan utrzymuje się do tej pory. Wiem, że to nie jest normalne, dlatego chciałabym się dowiedzieć co mi dolega i w jaki sposób mogłabym z tym walczyć, bo ten smutek okropnie mnie męczy. Ile bym nie spała, to i tak będzie za mało. I tak zawsze będę niewyspana. I choć chce mi się spać, to w nocy coś przerywa mój sen i to kilka razy. Proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję
CentrumSynergiaCH
Użytkownicy
Posty: 194
Rejestracja: 5 mar 2018, o 22:14

Re: Czy mogę mieć depresję?

Post autor: CentrumSynergiaCH »

Witam, proszę swój problem skonsultować z psychologiem. Warto znaleźć przyczynę tego stanu i tylko praca nad tym pozwoli osiągnąć jakiś sukces. Uważam że praca z psychologiem nie jest niczym wstydliwym i widzę że Pani tego potrzebuje. Psycholog to nie to samo co psychiatra. Powodzenia
Magda87
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2020, o 23:55

Re: Czy mogę mieć depresję?

Post autor: Magda87 »

W przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów, warto odwiedzić gabinet psychologa. Mówiąc o walce z depresją, mogę polecić klinikę [mod]. Zatrudnia ona wspaniałych specjalistów z doświadczeniem w leczeniu wielu chorób. Są sympatycznymi, godnymi zaufania osobami. Chętnie odpowiadają na wszystkie pytania. Nie mogłam trafić do lepszego miejsca.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post