Prolaktyna a problem z zajściem w ciąże

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
Dominiczka21
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 3 lut 2016, o 16:32

Prolaktyna a problem z zajściem w ciąże

Post autor: Dominiczka21 »

Witam. Od dłuższego czasu mam plamienia w środku cyklu w związku z tym ginekolog zlecił mi zbadanie prolaktyny- wynik badania:712,5 mU/I co to oznacza? Czy przez to mam problemy z zajściem w ciąże? Dodam ze staramy sie juz od ponad roku... Mialam robione usg jajników - wszystko wyszło w porządku. Proszę o odp:-)
Psycholina
Doradca
Doradca
Posty: 96
Rejestracja: 11 gru 2015, o 19:08

Re: Prolaktyna a problem z zajściem w ciąże

Post autor: Psycholina »

Tak, wysoka prolaktyna może bezpośrednio utrudniać zajście w ciążę, należy ja koniecznie "zbić" do normalnego poziomu, wtedy znacznie łatwiej będzie zajść w ciążę.
Dominiczka21
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 3 lut 2016, o 16:32

Re: Prolaktyna a problem z zajściem w ciąże

Post autor: Dominiczka21 »

Mam kilka pytań dotyczących badania prolaktyny ponieważ nie wiem czy wykonałam je dobrze bo moj ginekolog nie powiedział mi kiedy powinnam je zrobić itd ja zrobilam te badania 11 marca czyli 3 dni po okresie i godz przed badaniem jadłam a pani która robiła mi to badanie mówiła ze nie trzeba byc naczczo... Jednak na necie wyczytalam ze trzeba byc naczczo i robił sie to badanie w okreslonych dniach cyklu. Czyli moje wyniki są złe?
Psycholina
Doradca
Doradca
Posty: 96
Rejestracja: 11 gru 2015, o 19:08

Re: Prolaktyna a problem z zajściem w ciąże

Post autor: Psycholina »

Stężenie prolaktyny zmienia się nieznacznie w przebiegu cyklu miesiączkowego, najczęściej oznacza się ją w drugiej połowie cyklu (około 21 dnia cyklu). Jednakze wahania są na tyle małe że w zasadzie badanie to można wykonać w każdej fazie cyklu miesiączkowego. Na pobranie krwi należy zgłosić się na czczo.
Dlatego też radziłabym powtórzyć badanie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post