Jak zastąpić mięso w diecie?

Porady dietetyczki, układanie zdrowej diety.
pati4
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2016, o 14:33

Jak zastąpić mięso w diecie?

Post autor: pati4 »

Witam.Jestem na diecie owocowo-warzywnej, i nie jem mięsa, ale nie mam w ogóle siły..Co jeść, żeby nie czuć się zmęczonym?
Dietka

Re: Jak zastąpić mięso w diecie?

Post autor: Dietka »

Jak długo stosujesz dietę owocowo-warzywną ? Taka dieta jest polecana maksymalnie na 7 dni chociaż bywa i 14 dniowa (ale przez kolejne 7 dni wprowadza się produkty zbożowe głównie kasze.) Taka dieta jest polecana raz na pół roku żeby oczyścić organizm. Jeśli chodzi o odchudzanie nie jest dobrym sposobem by spaść z wagi.
Wcale się nie dziwię że nie masz sił , owoce i warzywa są szybko trawione więc nie dają energii na długo.Dodatkowo warzywa należy jeść surowe a nie gotowane. W tej diecie brakuje białka- możesz go uzupełniać jedząc jajka, chudy twaróg, fasolę, groch, soję. Proponowałabym tez właczyć do diety kasze gruboziarniste i nie stosować tej diety długo. Maksymalnie 14 dni.
pati4
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2016, o 14:33

Re: Jak zastąpić mięso w diecie?

Post autor: pati4 »

stosuję ją ok .5 dni..A potem co mam jeść po tej diecie? Bo ja jestem wegetarianką..I nie chcę jeść mięsa.
Dietka

Re: Jak zastąpić mięso w diecie?

Post autor: Dietka »

Dla jasności mam kilka pytań.Czy nie chcesz jeść tylko mięsa? I jak długo jesteś
,, wegetarianką' ?-Piszę w cudzysłowiu wegetarianką, gdyż wegetarianizm to nie tylko nie jedzenie mięsa ale także innych produktów pochodzenia zwierzęcego: jajek, masła, przetworów mlecznych.
pati4
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2016, o 14:33

Re: Jak zastąpić mięso w diecie?

Post autor: pati4 »

Nie jem tylko mięsa od ok. ponad miesiąca. Jajka jem, produkty mleczne też . Nie jem masła.. Chodzi mi głównie o to, że nie jem mięsa i słodyczy i przez to czuję się słabiej..

Co w tym wypadku jeść np. na śniadanie, co na obiad, a co na kolację ?
Dietka

Re: Jak zastąpić mięso w diecie?

Post autor: Dietka »

Na śniadanie najlepiej jeść płatki zbożowe z mlekiem, lub jogurtem rodzynkami otrębami pszennymi z dodatkiem bułki z dżemem .Ewentualnie pieczywo pełnoziarniste z serem i warzywami( sałata, pomidor itp..)
Na 2 śniadanie: Drożdżówka z jogurtem owocowym lub dowolnym owocem.
Na obiad 2 dania najpierw zupę , po poł godzinie 2 danie: Młode ziemniaki z koperkiem, zielona sałata z oliwą z oliwek jajko sadzone( lub kotlety z soi) .
Na podwieczorek : sałatkę owocową z serkiem homogenizowanym.
Na kolację: kanapki pełnoziarniste z serem żółtym i warzywami.

Żeby nie czuć się słabo musisz jeść 5 posiłków w ciągu dnia.Do diety wprowadź pełnoziarniste produkty( kasze, pieczywo pełnoziarniste) oraz makarony ale gotowane al'dente ( pół-miękko). Warzywa jedz surowe z dodatkiem oliwy z oliwek. Jedz fasolę, soję, groch, tofu,jajka, chudy twaróg- w tych produktach jest znaczna ilość białka. Polecam tez hodowlę kiełek.
Aneta11
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2016, o 10:20

Re: Jak zastąpić mięso w diecie?

Post autor: Aneta11 »

Staram się ograniczać mięso. O kiedy wzbogaciłam swoją dietę o produkty takie jak: Wodorosty, amarantus,komosa ryżowa, nieoczyszczone zboża, sezam, migdały, fasola czarna, czerwona, biała, grochy soczewica czerwona, zielona, czarna, czuję się o wiele lepiej. Mam coraz mniejszą ochotę na mięso, może w ogóle przestanę jej jeść?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post