Dziwny problem w ciąży oraz po ciąży z bólami brzucha

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
ananoemi
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 29 lut 2016, o 06:12

Dziwny problem w ciąży oraz po ciąży z bólami brzucha

Post autor: ananoemi »

Witam,
moje problemy zaczęły sie po 28 tygodniu ciąży. Otóż trafiłam do szpitala z przedwczesnymi skurczami, dostałam leki na podtrzymanie, które brałam do 37 tygonia ciąży. Był to : Fenoterol i Isoptin. Tak od 30 tygodnia ciąży miałam jakieś dziwne problemy z brzuchem, często mnie bolał, myślałam że to skurcze poprzedzające. Miałam luźniejsze stolce, które oddawałam zawsze rano po wstaniu z łóżka. Miałam wzdęcia i częste gazy. Po urodzeniu dziecka, problem nie znikł. Bardzo często oddaję luźny stolec z domieszką śluzu i z resztkami niestrawionego pokarmu. Często boli mnie brzuch, ten ból po mnie chodzi: czasem boli pod lewym żebrem, czasem pod prawym, ale najczęściej na wysokości pępka po lewej stronie. Mam co dzień wzdęcia, nieważne co zjem i dużo gazów. Jest to straszne. Boli mnie również kość ogonowa. Proszę o radę. Miałam robione USG i wyszło wszystko ok. Czy to może być coś poważnego?
[quote][/quote]
dimedicus

Re: Dziwny problem w ciąży oraz po ciąży z bólami brzucha

Post autor: dimedicus »

Należy zwrócić uwagę,że w ciąży zawsze objawy są nie adekwatne do stanu normalnego.Nie sądzę aby to było coś poważnego,raczej objawy wskazują na zespół jelita drażliwego(ZJD,IBS)Przy ZJD wyniki są prawidłowe co wskazuje na konieczność zmiany diety oraz wdrożenie leczenia.czy występując zgaga? czy występują duszności,problemy ze stolcem?wzdęcia,burczenie w brzuchu.przelewanie?P o odpowiedzi ustosunkuję się jakie leczenie będzie wskazane
ananoemi
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 29 lut 2016, o 06:12

Re: Dziwny problem w ciąży oraz po ciąży z bólami brzucha

Post autor: ananoemi »

Tak występuje przelewanie w brzuchu, bulgotanie. Czasem mam problemy ze stolcem, rzadko zaparcia. Stolec jest raczej luźny. Czasem mam odczucie niepełnego wypróżnienia. Zgagi nie mam. Oddaję codzień dużo gazów, jest to straszne. Bo trzeba uciekać od ludzi żeby ulżyć sobie. A ból kości ogonowej przy siadaniu? Może być to po porodzie? Jakie pan mi zaleci leki? Chciałabym homeopatyczne bo i tak już tyle tablet jem.
dimedicus

Re: Dziwny problem w ciąży oraz po ciąży z bólami brzucha

Post autor: dimedicus »

Zacznę od tej kości ogonowej;Oczywiście jest wiele przyczyn powodujących takie bóle(pominę tu urazy) ale bardzo często głównie u kobiet występują takie bóle i o niepoznanej przyczynie( nie musi być ciąża) w tym przypadku może,to być po ciążowy i można powiedzieć,że zdarza się często.Jedyne co można zrobić,to:masaże i nagrzewanie.
W drugiej sprawie problemów gastrycznych należy sądzić że przyczyną jest jednak ZJD.
Bardzo istotne jest stosowanie się do podanych zaleceń:
niewielkie objętościowo posiłki, ale często (5-6 razy)długie przerwy powodują,ze soki żołądkowe działają na pusty żołądek i podrażniają jego śluzówkę a duże porcje przeciążają układ pokarmowy)Wskazane spożywanie błonnika( przez pierwszy tydzień 2 x dn a następnie 1 c dn)Colon C(poprawia perystaltykę jelit),można zastosować również Ozovit,na wzdęcia Espumisan easy oraz Gastrotuss

posiłki o stałej porze, w spokoju i powoli(pozwoli to na unormowanie pracy układu pokarmowego i wydalniczego)
umiarkowana temperatura potraw
jedz zawsze śniadanie(zapobiegnie to podrażnieniu śluzówki żołądka,przez kwasy wydzielane pod wpływem stresu np. w pracy)
unikanie potraw ciężkostrawnych i wzdymających
nie smażyć lecz gotować, dusić lub piec w folii
unikanie dużej ilości przypraw szczególnie ostrych
unikać używek typu alkohol,papierosy,kawa
wskazany jest ruch(ćwiczenie,spacery)dla pobudzenia ukł.pokarmowego
dostarczać ukł.pokarmowego pożytecznych bakterii probiotycznych,które ułatwiają trawienie i chronią przed chorobami(np. jogurty)
pić dziennie minimum 2 l wody mineralnej niegazowanej,również herbaty ziołowe,naturalne soki i kompoty
ananoemi
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 29 lut 2016, o 06:12

Re: Dziwny problem w ciąży oraz po ciąży z bólami brzucha

Post autor: ananoemi »

Dziękuję. A czym mogę zagłuszyć to kłucie brzucha? Często pod lewym żebrem mi dokucza. A jeszcze jedno, z tego można się wyleczyć? Czy już do końca życia tak będzie? Nie da sie tak funkcjonować normalnie. Dodam jeszcze, że czytałam trochę o IBS i to zależy od nerwów. A ja się nie denerwuję i tak jest codziennie. Niepełne wypróżnienie, luźne stolce z lepkim żółtym śluzem, wzdęcia, gazy, bóle pod żebrami. To nie zależy od moich nerwów.
dimedicus

Re: Dziwny problem w ciąży oraz po ciąży z bólami brzucha

Post autor: dimedicus »

Przyczyny IBS to nie tylko stany nerwicowe czy stresujące ale również brak ruchu,używki(kawa,mocna herbata,papierosy,alkohol,słodycze,potrawy ciężko strawne,tłuste itd)Z dodatkowo podanego objawu należy stosować leki neutralizujące kwas żołądkowy.Bez Rp.można kupić np Controloc Control 10 mg
(stosować rano przed posiłkiem 20mg) oraz bakterie kwasu mlekowego(tych jest dużo w aptece np.Lacidofil
Oczywiście wyleczyć się można,chociaż czasami to trwa)Lepiej jednak jak lekarz zaleci Controloc(Pantoprazolum 20 mg,taniej wyjdzie,(ten mocniejszy jest na Rp)Przy stosowaniu podanych leków,oraz diety lekkostrawnej poprawa powinna być już widoczna po tygodniu)
ananoemi
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 29 lut 2016, o 06:12

Re: Dziwny problem w ciąży oraz po ciąży z bólami brzucha

Post autor: ananoemi »

Dziękuję za rady;)
Spróbuje sie do nich dostosować. Mam jeszcze jedno pytanie : co zrobić żeby mój organizm produkował mniej gazów. Jest to strasznie krępujące przy innych. Powstrzymuje sie w towarzystwie a potem cierpie bo brzuszek mnie boli.
dimedicus

Re: Dziwny problem w ciąży oraz po ciąży z bólami brzucha

Post autor: dimedicus »

Już zaleciłem Espumisan easy lub Gastrotuss oraz unikać potraw wzdymających(dieta lekkostrawna określa co można a czego nie)
ananoemi
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 29 lut 2016, o 06:12

Re: Dziwny problem w ciąży oraz po ciąży z bólami brzucha

Post autor: ananoemi »

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Dziś jednak się zaniepokoiłam. Wczoraj brałam żelazo i dziś miałam 2 razy biegunkę taką ciemną. Na papierze zauważyłam krew ale ie dużo. Myślę że to hemoroidy bo ostatnio mi wyszły. Czy mam się bać? We wtorek mam badanie krwi, zobaczymy.
dimedicus

Re: Dziwny problem w ciąży oraz po ciąży z bólami brzucha

Post autor: dimedicus »

To,że wystąpiła biegunka po zastosowaniu żelaza nie jest niczym dziwnym i nie należy się tym przejmować.Niewielka ilość krwi spowodowana hemoroidami może się zdarzyć.Takie czopki które można stosować u kobiet w ciąży jest Posterisan.Można również stosować okłady z kory dębu ale nie nasiadówki(kobietą ciężarnym nie są zalecane)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post