Łamanie się zębów

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
anja
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 14 mar 2016, o 11:14

Łamanie się zębów

Post autor: anja »

Mam 65 lat i jeszcze wszystkie swoje zęby.W ciągu kilku miesięcy złamały mi się 2 zęby trzonowe i jedna trójka czyli kieł. Zęby ułamują się w trakcie jedzenia tuż przy dziąśle, zostaje tylko fragment wewnątrz. Przy łamaniu nic mnie nie boli.
Nie jem twardych potraw a jednak......
I tu moje pytanie czy brakuje mi jakiś substancji w organiźmie, może powinnam brać wapno, fluor kub coś innego?

Anna
koronka

Re: Łamanie się zębów

Post autor: koronka »

Zwykle ząbki się łamią przy gryzieniu twardszych pokarmów,jak pani zaznacza,nie to powinno być przyczyną.
Kruchliwość ząbków wynika z przyczyn genetycznych ale też z braku witaminy D oraz wapna,jest pani w starszym wieku a więc po zmianach hormonalnych a nie wiem czy jest stosowana HTZ, brak powoduje kruchliwość kości.
Inne przyczyny to nieodpowiednia dieta,spożywanie słodyczy,martwe ząbki,zmiany w samym układzie kostnym,bruksizm,tych przyczyn jest wiele.
Każdy taki stan wymaga konsultacji stomatologicznej
Proszę unikać pokarmów niszczących szkliwo,spożywać pokarmy z witaminami i minerałami,odpowiednia dieta itd ale koniecznie do stomatologa.
Pozdrawiam
anja
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 14 mar 2016, o 11:14

Re: Łamanie się zębów

Post autor: anja »

Dziękuję za odpowiedź. W moim przypadku pewnie spowodowane jest to brakiem witamin i nieodpowiednim odżywianiem a ogólnie mówiąc winny jest PESEL :)
Anna
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post