Mr kregoslupa

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Ewelina1980
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 11:50

Mr kregoslupa

Post autor: Ewelina1980 »

Prosze o pomoc w odczytaniu mr kregoslupa c5-c6 wypuklina podwiezadlowazwezajaca swiatlokanalu kregowedo oraz modelujaca worek oponowy i rdzen L5_S1 centralno boczna obustronna wypuklina podwiezadlowa zwezajaca swiatlo kanalu kregowego i otworow miedzykregowych obnizenie krazka miedzykregowego wraz z kregozmykiem i katowym ustawieniem trzonow powoduje zwezenie swiatla obu otworow miedzy kregowych z mozliwym obustronnym konfliktem korzeniowym oslabienie sygnalu krazka miedzykregowego torbiele okolokorzeniowe na poziomie s2 i s3 obustronne rdzen kregowy w przedstawionym odcinku bez widocznych zmian ogniskowych zniesienie fizjologicznej lordozy ledzwiowej. Boczne skrzywienie kregoslupa z rotacja kregow prawie poziome stawienie kosci krzyzowej kregozmyk L5 S1
prosze o wyjasnienie bo nic z tego nie rozumiem
z gory dziekuje
dimedicus

Re: Mr kregoslupa

Post autor: dimedicus »

Występują uciski na nerw korzeniowy w kręgosłupie (odcinku szyjnym oraz lędźwiowo- krzyżowym)co na pewno jest odczuwalne bólowo,pewno nie tylko bólowo,przesunięcie kręgów,zmiany degeneracyjne,torbiele Tarlova w kręgosłupie w odcinku krzyżowym z zmianami odkształceń w kręgosłupie od prawidłowych wygięć(skolioza)

Co takie zmiany przedstawiają?
Objawy jakie są sama pani dobrze wie i odczuwa.
Ewelina1980
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 11:50

Re: Mr kregoslupa

Post autor: Ewelina1980 »

Ale co mam z tym zrobić?? Czy wychodzi na to ze pozostaje mi operacja ??:-(
dimedicus

Re: Mr kregoslupa

Post autor: dimedicus »

Na podstawie samego opisu bez pełnej znajomości nie można pisać o leczeniu.
Ewelina1980 pisze:Czy wychodzi na to ze pozostaje mi operacja
to nie jest takie proste i są pewne tryby postępowania.
Ma pani problemy z chodzeniem?
Na obecnym etapie wskazane leczenie farmakologiczne oraz zabiegi rehabilitacyjne oraz wzmocnienie mięśni.
Jeśli chodzi o rehabilitacje to proszę pytać w dziele rehabilitacji tam jest specjalista od rehabilitacji.
A też są już gotowe porady jak postępować.
Ewelina1980
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 11:50

Re: Mr kregoslupa

Post autor: Ewelina1980 »

Chodze do pracy pracuje w fabryce chodzę moje nogi od miesiąca są jak z waty i bardzo bolą mnie ręce ale pozatym jest ok tylko troszkę przeraża mnie ten rezonans a niestety ale trudno mi go odczytać :-( bardzo dziękuje za czas i pomoc :-)
dimedicus

Re: Mr kregoslupa

Post autor: dimedicus »

Na tym etapie nie można jeszcze kwalifikować do zabiegu. Czyli leczenie farmakologiczne i niefarmakologiczne(rehabilitacja)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post