Guzki Lischa

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
ewelka-6
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 17:46

Guzki Lischa

Post autor: ewelka-6 »

Witam mam guzki lischa na teczówkach, obu oczów po 4 na kazdym czy jest to grożne dla oczów jakie badania powinnam dodatkowo wykonac i co ile chodzic do okulisty.
carboczar

Re: Guzki Lischa

Post autor: carboczar »

Jeśli jest to wystąpienie guzków Lischa(są to zmiany typu łagodnego),należy podejrzewać nerwiakowłókniakowatości typu 1.Choroba o podłożu genetycznym zaliczana do fakomatozy często towarzyszące chorobą neurologicznym z niewielkimi skrzywieniami kręgosłupa
Czy występuje nerwiakowłókniakowatości,należy wykonać badania dodatkowe z wywiadem czy w rodzinie występowały podobne przypadki,rtg,badanie dermatologiczne na obecność plam na skórze powyżej 1,5 wielkości,biopsja tęczówki.Trudno mi oceniać czy jest to duża czy mała wada(na takie się dzielą)małe są bardziej zmianami kosmetycznymi,gorsze są duże które maja znaczny wpływ na stan zdrowia.Zmiany takie leczy się zachowawczo.
ewelka-6
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 17:46

Re: Guzki Lischa

Post autor: ewelka-6 »

właśnie mam ok.15 plam korolu kawy z mlekiem pow 1,5 cm, piegi pod pachami i małe skrzywienie kręgosłupa, okulista podejrzewa NF1, w rodzinie nie wiem czy któś to miał ponoieważ zostałam adoptowana. Dziejuje za odpoweidź
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post