Wypadanie włosów u mężczyzn

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
admin. med.

Wypadanie włosów u mężczyzn

Post autor: admin. med. » 30 lip 2016, o 05:25

Najczęstszym rodzajem łysienia u mężczyzn jest łysienie androgenowe. Jego przyczyna nie jest dokładnie poznana, choć decydującą role odgrywają tu predyspozycje genetyczne. Drugim, niezmiernie ważnym czynnikiem wyzwalającym ten proces jest obecność aktywnej formy hormonu męskiego testosteronu zwanego dihydrotestosteronem (DHT).

Łysienie to przebiega najczęściej w typowy sposób stąd jego popularna nazwa „typowe łysienie męskie”. Poszczególne etapy procesu zostały precyzyjnie sklasyfikowane przez Norwooda, co pozwala na łatwiejsze zdefiniowanie aktualnego stanu owłosienia na głowie i stanowi element ułatwiający określenie zakresu leczenia korekcyjnego.

łysienie - wypadanie włosów u mężczyzn

Najczęściej proces łysienia rozpoczyna się w 18-20 roku życia. Zdarza się jednak, że pierwsze oznaki wypadania włosów pojawiają się w 40-50 roku życia. Generalnie czym później rozpoczyna się łysienie tym lepsze są prognozy na przyszłość.

W ocenie pacjenta dotkniętego procesem łysienia zwraca się uwagę na kolor, grubość i strukturę włosów. Istotnym czynnikiem prognostycznym jest wywiad rodzinny. Osoby, u których łysienie dotyczyło ojca, dziadka i braci mają mniejsze szanse na zachowanie włosów.

W przypadku łysienia androgenowego u młodych mężczyzn wielokrotnie leczenie rozpoczyna się od stosowania Propecii (finasterydu). Jest to lek, który poprzez hamowanie powstawania DHT może korzystnie wpłynąć na stan owłosienia. Niestety lek ten nie działa u wszystkich pacjentów, stąd by ocenić jego skuteczność należy przeprowadzić próbną kurację trwającą trzy miesiące. Jeśli po tym okresie dostrzega się poprawę, wówczas uzasadnione jest dalsze jego stosowanie. Brak widocznej poprawy stanu owłosienia po trzymiesięcznej kuracji jest wskazaniem do odstawienia leku.

Należy również pamiętać, że Propecia może u niewielkiej grupy mężczyzn spowodować osłabienie potencji. Ryzyko to określa się na około 1%. Częściej takie działanie występuje u starszych mężczyzn. Należy podkreślić, że nie jest to efekt stały i odstawienie leku powoduje w szybkim czasie powrót do normy w tym względzie.

W ocenie statystycznej Propecia wykazuje większą skuteczność w poprawie owłosienia okolicy centralnej głowy. Stąd wielokrotnie stanowi uzupełnienie leczenia chirurgicznego, które koncentruje się na czołowej okolicy głowy.

Elvis
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 8 gru 2017, o 08:22

Re: Wypadanie włosów u mężczyzn

Post autor: Elvis » 8 gru 2017, o 08:37

Zacząłem łysieć w wieku 26 lat, podobnie jak mój ojciec i dziadek, ale ja nie chciałem wyglądać jak łyse jajo :roll: . Na szczęście żyjemy w XXI wieku i można oszukać naturę ;) . Gdy pojawiły się pierwsze oznaki łysienia, postanowiłem działać i zacząłem stosować keep professional (wcierka i szampon). Łysina przestała się rozszerzać, a po miesiącu w miejscu, gdzie włosy wypadły, pojawiły się nowe :D .

synapsa
Użytkownicy
Posty: 85
Rejestracja: 21 paź 2017, o 13:48

Re: Wypadanie włosów u mężczyzn

Post autor: synapsa » 21 gru 2017, o 12:16

Przyczyną wypadania włosów nie tylko na głowie jest niedoczynnośc tarczycy.Ten organ należy wcześniej zbadać,dopiero myśleć o testosteronie!!!!!!!!!!!

Franek1900
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2018, o 08:18

Re: Wypadanie włosów u mężczyzn

Post autor: Franek1900 » 10 sty 2018, o 08:19

Ja też używałem keep professional. To faktycznie działa, bo włosy przestają wypadać i rosną nowe po pewnym czasie :D

Chris88
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 15:53

Re: Wypadanie włosów u mężczyzn

Post autor: Chris88 » 19 kwie 2018, o 15:55

Dzień dobry wszystkim,

To moja pierwsza aktywność na forum, więc chciałem się przywitać ;-)
Jestem tu z kilku przyczyn - 1 zacząłem łysieć, a w moim otoczeniu ciężko znaleźć kogoś kto mógłby mi pomóc w tym temacie. Wszyscy reagują tak samo - olewają sprawę, albo żartują. Ciągle słucham tych samych tekstów o łysym z Brazzers, który się tym nie przejmuje.

Czy Wy też tak macie? Czy w ogóle się tym przejmujecie? Czy zauważyliście jakieś zmiany w swoim życiu po utracie włosów? A może ktoś z Was poddał się takiemu zabiegowi? Czy istnieje jakiś "tańszy sposób"?

Byłem już nawet na konsultacji - koszt 30K Pln w jednej z największych klinik. Na dziś dzień nierealna kwota.

Druga przyczyna to w związku z pracą magisterską, którą przygotowuję mam mini ankietę dotyczącą łysienia - tylko dla mężczyzn! 

Byłoby mi strasznie miło, gdybym mógł Was prosić o wypełnienie. Myślę, że więcej jak 3min to nikomu nie zajmie.

To w zasadzie tyle.

magdalenaadam
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2018, o 07:37

Re: Wypadanie włosów u mężczyzn

Post autor: magdalenaadam » 14 sie 2018, o 07:46

Na łysienie najlepszym sposobem jest mikropigmentacja skóry głowy. Wiem co mówię, mój mąż przeszedł taki zabieg w klinice [mod] i jest bardzo zadowolony. Serdecznie polecam :)

gosc2020

Re: Wypadanie włosów u mężczyzn

Post autor: gosc2020 » 10 wrz 2018, o 13:58

Bardzo dobrą kliniką jest [mod] jeżeli masz problem z wypadanie włosów.
Warto się tam udać bo maja bardzo dobrych lekarzy w tej dziedzinie, mi samej też pomogli i jestem bardzo zadowolona z efektu ich działań.

gosc2020

Re: Wypadanie włosów u mężczyzn

Post autor: gosc2020 » 10 wrz 2018, o 14:21

Jeżeli masz problem z wypadanie włosów to warto udać się do kliniki maja tam świetnego specjalistę w tej dziedzinie. Może zdecydujesz się na przeszczep włosów metodą FUE , jest bezinwazyjna a efekt po jest na prawdę zadowalający.

patrycja_w
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2018, o 10:14

Re: Wypadanie włosów u mężczyzn

Post autor: patrycja_w » 14 wrz 2018, o 10:18

Więc jakie w końcu są zalecane badania, żeby wykluczyć wszystkie "wewnętrzne" przyczyny wypadania włosów? (Z pominięciem przyczyn genetycznych)

zapleczesto
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2018, o 15:51

Re: Wypadanie włosów u mężczyzn

Post autor: zapleczesto » 10 paź 2018, o 16:46

Mężczyźni i kobiety mogą mieć te same przyczyny wypadania włosów.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość