Łzawiące oczy, jak może być przyczyna? jak to się leczy?

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
Zelnera
Użytkownicy

Łzawiące oczy, jak może być przyczyna? jak to się leczy?

Post autor: Zelnera » 3 sty 2017, o 19:35

Ciągle myślałam, że dzieje się to od słońca, jak wychodziłam w letnie dni bardzo łzawiły mi oczy. Niestety to nie minęło. Teraz w zimowe dni jest to samo. W domu raczej nie mam takich dolegliwości, no może czasami, ale rzadko. Najgorzej jest na dworze, ale przyznam, że nie dzieje się tak codziennie. Co mogę zrobić, aby sobie z tym mankamentem poradzić?

carboczar

Re: Łzawiące oczy, jak może być przyczyna? jak to się leczy?

Post autor: carboczar » 4 sty 2017, o 15:52

Najprawdopodobniej jest to tzw zespół suchego oka.
Można zakupić krople do oka w aptece bez recepty.

gość00
Użytkownicy

Post autor: gość00 » 24 mar 2017, o 17:50

Najpewniej to albo alergia albo popularny zespół suchego oka. Na obydwa powinny pomóc dobre krople do oczu i okłady z herbaty albo rumianku. Ja od dziecka jestem uzależniona od kropli do oczu, aktualnie używam hialeye 0,2% i jestem bardzo zadowolona, bez wyjątkowo mocnych objawów powinny się sprawdzić. Jeśli to uczulenie a nie masz innych objawów nie musisz iść do lekarza chyba, że bardzo cię to martwi. Co do zso warto zawsze wychodzić z domu z okularami przeciwsłonecznymi na nosie, przyciemniać wyświetlacz i pomóc sobie trochę dietą. Bardzo zdrowe dla oczu są czarne jagody (suszone też), marchewka, orzechy i ryby ;)

AshleyS
Użytkownicy

Post autor: AshleyS » 13 cze 2018, o 10:27

Przyczyną łzawiących oczu może być alergia ;). Polecam udać się do okulisty.

ODPOWIEDZ