UROFURAGINUM Max w zakażenia dróg moczowychch

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
Asystentka

UROFURAGINUM Max w zakażenia dróg moczowychch

Post autor: Asystentka » 9 mar 2017, o 19:41

Tabletki Urofuraginum Max to produkt leczniczy zawierający furazydynę, która znana jest również pod inną nazwą – furagina. Wskazaniem do przyjmowania leku są zakażenia dolnych dróg moczowych.

Skład:
Substancja czynna: furazydyna. Jedna tabletka zawiera 100mg furazydyny oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna krzemowana (o składzie: celuloza mikrokrystaliczna 98% i krzemionka koloidalna bezwodna 2%), magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa typu A.
Działanie:
Działanie furazydyny polega na hamowaniu rozwoju bakterii, które odpowiedzialne są za wywoływanie zakażenia dróg moczowych. Substancja czynna leku Urofuraginum Max, czyli furazydyna jest pochodną nitrofuranu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Urofuraginum Max 0,1g wskazany do stosowania w zakażeniach dolnych dróg moczowych.

Informacje dodatkowe:
Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Tabletki zawierają 129mg laktozy jednowodnej, dlatego osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny poinformować o tym lekarza.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub na inne pochodne nitrofuranu. Nie stosować u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży oraz w okresie ciąży donoszonej, czyli od 38. tygodnia oraz w okresie porodu (ryzyko wystąpienia u dziecka niedokrwistości hemolitycznej). Nie stosować u kobiet w okresie karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 15. roku życia. Nie stosować w przypadku: polineuropatii obwodowej (np. cukrzycowej), niedoboru enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, niewydolności nerek.

Działania niepożądane:
Stosowanie leku wiąże się z możliwością wystąpienia działań niepożądanych. W trakcie badań klinicznych obserwowano między innymi: nudności, bóle głowy, nadmierne oddawanie gazów. W przypadku wystąpienia m.in.: reakcji uczuleniowych, ciężkich reakcji skórnych, ostrych, podostrych i przewlekłych reakcji nadwrażliwości na pochodne nitrofuranu, rzekomobłoniastego zapalenia jelit, mrowienia, drętwienia lub zaburzeń czynności wątroby, należy natychmiastowo przerwać stosowanie leku oraz zgłosić się do lekarza.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zaleca się przyjmować w trakcie posiłku, który zawiera białko. Białko bowiem zwiększa wchłanianie leku. Tabletkę można dzielić. Należy popijać dużą ilością płynów. Dorośli, młodzież powyżej 15. roku życia: w pierwszym dniu należy przyjąć dawkę 400mg podzieloną na 4 równe porcje (jedna tabletka 100mg co 6 godzin), kolejne dni: przyjmować dawkę 300mg podzieloną na 3 równe porcje (jedna tabletka 100mg co 8 godzin). Kuracja zwykle trwa 7-8 dni. W przypadku braku poprawy lub przy nasileniu objawów należy skonsultować się z lekarzem.
Załączniki
UROFURAGINUM-Max.jpg
UROFURAGINUM-Max.jpg (6.67 KiB) Przejrzano 145 razy

blizkeg
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2018, o 19:43

Re: UROFURAGINUM Max w zakażenia dróg moczowychch

Post autor: blizkeg » 13 cze 2018, o 19:48

Chyba największa dawka furaginy w tabletce dostępna na rynku. Zapalenia pęcherza lubią mi nawracać już od dziecka, także już trochę sposobów i leków przetestowałam. Najgorzej gdy złapię w trakcie okresu gdy mam słabszą odporność. Lubię te tabletki, do tego duża dawka wit c i wody i szybko wszystko mija.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości