Nawracające infekcje grzybicze pochwy, po leczeniu infekcja zawsze wraca

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
Rusalka3
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2018, o 16:37

Nawracające infekcje grzybicze pochwy, po leczeniu infekcja zawsze wraca

Post autor: Rusalka3 »

Witam, od dwóch lat zmagam się z infekcjami grzybiczymi pochwy. Mój ginekolog przepisywał mi na to Dalacin(krem dopochwowy), globulki dopochwowe, tabletki na zabijanie bakterii i po kuracji lekami- probiotyki. Byłam już u dwóch bardzo dobrych ginekologów i żaden nie rozwiązał problemu pomimo długotrwałego leczenia. Czasem było tak, że leczenie pomogło, jednak automatycznie po współżyciu infekcja wracała. Teraz Dalacin i tabletki już nie pomagają. Męczę się już z tym dwa lata, nie wiem co mam robić, wcześniej na to nie cierpiałam nigdy, ale mam wrażenie, że zaczęło się to od zapalenia pęcherza ponad dwa lata temu. Infekcja objawia się standardowo żółtymi, nieprzyjemnie pachnącymi upławami i mocnym pieczeniem po oddaniu moczu. Nie wiem czy to nie kwestia również mojego partnera, może on jest nosicielem "czegoś", bo wcześniej na to nie cierpiałam. Wiem, że długo ciągnące infekcje mogą doprowadzić do bezpłodności lub innych poważnych powikłań dlatego zależy mi aby wreszcie się tego pozbyć.
magiczka
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2018, o 09:29

Re: Ciągle nawracające infekcje grzybicze pochwy, po leczeniu infekcja zawsze wraca

Post autor: magiczka »

A stosujesz jakieś produkty po tych infekcjach celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy ? Ja zawsze stosuje Lactovaginal i naprawdę widzę ogromną różnicę co do ilości infekcji które łapałam kiedyś a teraz przy stosowaniu tego produktu.
Pomelka
Użytkownicy
Posty: 34
Rejestracja: 19 lis 2018, o 10:23

Re: Ciągle nawracające infekcje grzybicze pochwy, po leczeniu infekcja zawsze wraca

Post autor: Pomelka »

No to ja tak stosuję chlorivag właśnie. Moim zdaniem warto zadbać o florę i odpowiednie pH, a tego typu preparaty są w tym pomocne.
velurka
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 22 cze 2018, o 17:32

Re: Ciągle nawracające infekcje grzybicze pochwy, po leczeniu infekcja zawsze wraca

Post autor: velurka »

Czy tego typu preparaty można stosować np. jeśli się często chodzi na basen? Bo mam wrazenie że jak częsciej chodzę to i infekcji się więcej pojawia, zmiana basenu nie wchodzi w grę bo w okolicy nie ma innego.
Pomelka
Użytkownicy
Posty: 34
Rejestracja: 19 lis 2018, o 10:23

Re: Ciągle nawracające infekcje grzybicze pochwy, po leczeniu infekcja zawsze wraca

Post autor: Pomelka »

Pewnie, że można. W końcu lepiej zapobiegać, niż leczyć. Ale staraj się dobrać taki środek pod siebie. Moja siostra na przykład (skłonności do infekcji mamy rodzinne) upodobała sobie medivag. Możesz poczytać i porównać, co Ci będzie bardziej odpowiadać do potrzeb.
EkspertMarkiKadefarm
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2018, o 22:09

Re: Ciągle nawracające infekcje grzybicze pochwy, po leczeniu infekcja zawsze wraca

Post autor: EkspertMarkiKadefarm »

Dzień dobry,
zachęcam do zapoznania się ze specjalistycznymi, medycznymi wyrobami medycznymi marki Kadefarm. W przypadku nawracających infekcji grzybiczych pochwy, warto sięgnąć po kapsułki Albivag®. W składzie znajduje się m.in. kwas hialuronowy, który wykazuje działanie nawilżające i ochronne na śluzówkę pochwy oraz kwas borny, który odtwarza kwasowe pH środowiska pochwy i zapobiega namnażaniu się patogenów.
Polecam również zajrzeć na stronę kadefarm-zdrowie.pl, gdzie mogą się Państwo zapoznać z całą gamą produktów Kadefarm.
Gdyby pojawiły się dodatkowe pytania, jestem do dyspozycji
Ekspert marki Kadefarm
velurka
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 22 cze 2018, o 17:32

Re: Nawracające infekcje grzybicze pochwy, po leczeniu infekcja zawsze wraca

Post autor: velurka »

To co lepsze przy chodzeniu na basen chlorivag czy medivag?? Czym się te preparaty różnią?
groszka
Użytkownicy
Posty: 80
Rejestracja: 1 sie 2017, o 21:48

Re: Nawracające infekcje grzybicze pochwy, po leczeniu infekcja zawsze wraca

Post autor: groszka »

Myślę, że chlorivag będzie bardziej wskazany tutaj, on jest polecany dla osób które są aktywne fizycznie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post